Lugeja küsib: kuidas peab 7–12aastase töötaja registreerima?

Lääne Elu

info@le.ee

Foto: Pixabay
Foto: Pixabay

Võtsin tööle 10aastase lapse. Kuhu ja mis andmeid peab alaealise tööle võtmisel sisestama?

Tööandja peab alaealise töölevõtmisel tegema kande töötamise registrisse (TÖR). Kui alaealine on 7–12aastane, tuleb töötamise registrisse vastav kanne teha kümme tööpäeva enne alaealise tööle asumist.

Seejärel kontrollib tööinspektsioon, et töö oleks alaealisele sobilik ja ohutu. Kui inspektoril on kahtlusi või mõned andmed on puudu, võetakse tööandjaga ühendust ja palutakse esitatud andmeid täpsustada.

Kui alaealise töötamise kohta on TÖRi kanne tehtud, tuleb lisainfo sisestada tööinspektsiooni iseteenindusse (iseteenindus.ti.ee). Töötamise registrisse lisainfo lisamine vajalik ei ole.

Iseteeninduskeskkonda peab sisestama:

  • alaealise seadusliku esindaja nõusoleku – vanem või seaduslik esindaja saab mugavalt anda iseteeninduses. Võib anda ka suuliselt või kirjalikult, samuti on lubatud anda nõusolek tagantjärele;
  • alaealise töötingimused, sh tööaeg ja töökohustused;
  • andmed koolikohustuslikkuse kohta.

Kui pärast kümne tööpäeva möödumist ei ole inspektor ühendust võtnud ega keelduvat otsust teatavaks teinud, on tööinspektsioon nõusoleku andnud ja lapse võib tööle lubada.

Tööinspektsioon

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
1 Kommentaar
Inline Feedbacks
View all comments
Lastefotograaf
11 päeva tagasi

Lapstööjõu peab registreerima kui orjatöö, mille kasutamine on keelatud.