Regionaalminister Madis Kallas lahkub ametist

Lääne Elu

info@le.ee

Regionaalminister Madis Kallas. Foto: Malle-Liisa Raigla

Regionaalminister Madis Kallas andis täna teada, et lahkub regionaalministri ametist. Kallase volitused ministrina lõppevad täna südaööl.

„Ministriameti võtsin vastu sooviga võidelda Eesti maaelu eest ning vähendada piirkondlikku ebavõrdsust. Kui ametisse astusin ning põllumeeste, toidutootjate ja maapiirkondade inimestega suhtlesin, sain veelgi enam aru, kui kriitiline on praegu tegeleda sellega, et elu maapiirkondades lõplikult välja ei sureks,” ütles regionaalminister Madis Kallas. „Tajusin Saaremaalt tulnuna seda vastutust ning tunnen täna, vaadates möödunud aastale tagasi, et need sihid, mis said ametisse astudes seatud, ei ole täiel määral täitunud.”

Madis Kallase sõnul on viimane kuu toonud läbimurde paljudes olulistes küsimustes, kuid põllumajandus- ja regionaalpoliitikat tuleb teha järjepidevalt ja kõigi teiste oluliste teemadega võrdselt. „Mul on hea meel, et jõudsime valitsuses kokkuleppele omavalitsuste jätkusuutlikuma rahastamise küsimuses ning leidsime võimaluse, et avada Maaelu Edendamise Sihtasutuse maakapitali laenu meede, mille maht on 20 miljonit eurot. Lisaks sai lahenduse seakatku kahjude hüvitamise pikk arutelu ja tegime lõpuks otsuse eraldada ettevõtjatele 1,2 miljonit eurot,” toob Kallas näiteid viimase kuu läbirääkimistest.

„See otsus ei olnud minu jaoks sugugi lihtne. Olen ühe aasta regionaalministrina ametis olnud ning väga tänulik selle võimaluse eest Eesti maaelu heaks töötada. Ministriamet on täis katsumusi ning mul on olnud suur au töötada koos regionaal- ja põllumajandusministeeriumi kollektiivi, Eesti põllumajandussektori ja omavalitsustega selle nimel, et igas Eesti paigas oleks hea elada,” lisas Kallas.

Regionaal- ja põllumajandusministeeriumi kantsler Marko Gorban tänab ministrit ja tema meeskonda pühendumuse ja tehtud töö eest. Kantsleri sõnul on ministri ametis oldud aeg olnud teguderohke. „Läbi on viidud Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi loomine, valmistatud ette kohalike omavalitsuste tulubaasi muudatused, tehtud ettevalmistused liikuvusreformiks, makstud erakorralist toetust põllumajandussektorile, algatatud mitu planeeringut, tehtud otsused maa- ja ruumiameti loomiseks. See on üksnes väike valik saavutustest, mis jäid ministri ametis oldud aastasse. Samas annab see loetelu ülevaate, kui laia ja olulise valdkonna eest regionaal- ja põllumajandusministeerium vastutab ning millised teemad ootavad ees uut ministrit,“ rääkis ta.

Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees Lauri Läänemets tunnustab Madis Kallast märgiliste saavutuste eest. „Valitsus leppis möödunud nädalal kokku täpse Robin Hoodi kava, millega suureneb maapiirkondade ja väikelinnade omavalitsuste rahastus. Samuti mitu meedet maakonnakeskuste ja kasvupiirkonna toetamiseks, nende seas muudatused maamaksus. Lisaks regionaalse ebavõrdsuse vähendamisele on sõlmitud ka kokkulepe põllumeeste toetamiseks maaelu edendamise sihtasutuse kaudu ning lisaks on sisuliselt valmis ühistranspordireformi plaanid.”

Edaspidi jätkab Madis Kallas tööd riigikogus. Kallase ametiaeg regionaalministrina kestis 17. aprillist 2023 kuni 16. aprillini 2024. Kallase nõunikuna oli tööl läänlane Neeme Suur.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
15 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Marko ja ma ei ole Kremli agent
1 kuu tagasi

Teen tupepilte
Ka lähivõtted

Feminism on kaos
1 kuu tagasi

Asemele tuleb sotsist kultuurirevolutsionäär Hartman. Nüüd rakendab ta oma uskumatuid võimeid põllumajanduses. Nagu Ligi juba… mis siis imestada, et elu on selline, nagu ta on.

huvitav on see,
1 kuu tagasi

et taolised lood ilmuvad täismahus. Olulised artiklid on aga tasulised. Kes oskab teeb järeldused. Kuigi, ma ma olen täiesti kindel, et üli-aktiivne LE Tõeministeerium eemaldab kohe selle kommentaari.

Kurat,
1 kuu tagasi

kui palju neid Kallaseid veel poliitikas on? Kas mingi geneetiline soodumus? Vähemalt üks lahkub ametist, ülejäänud võiksid eeskuju võtta. Samas – milleks, joonistame e-valimistega endale 90% võidu ja “JOKK”. Kõik rahul, rahvas ruigab rõõmust jälle uus pesakond Kallaseid võimu juures 4´ks aastaks.

Lugege mu huultelt:
1 kuu tagasi
Reply to  Kurat,

piisavalt palju, et rahvas ei saaks midagi köhida.

juku
1 kuu tagasi

Mis saab meie rahasaadikust hr. Välist? Kas ta jõuab selle miljoni mis nädal tagasi lubati ikka kohvrisse pakkida? Või jääme kõik jälle ilma nagu tavaliselt?

juku
1 kuu tagasi
Reply to  juku

Vabandust…mitte Väli vaid Suur. Väli juba pani rahaga putku.

Nimi (kohustuslik)
1 kuu tagasi
Reply to  juku

Suurväli on see nimi!

diktaator Kaja
1 kuu tagasi

Hakkas Kajale närvidele käima oma rahade jagamisega KOV-ide vahel ja sai kinga.

kodanik
1 kuu tagasi

Nii tohm siis ei olegi, sai aru, et amet käib üle jõu. Kuhu siis nüüd? Presidendiks, NATO’sse, ÜRO’sse?

BOSS
1 kuu tagasi

Laupäevases lehes lubas rongi..
Naljamiis

lustivad
1 kuu tagasi

Võrdsematest võrdsematel on meil ikka elu nagu lill. Tahan, olen minister, ei taha, ei ole, tahan võtan Riigikogu sooja ja raharikka tooli vastu, ei taha, siis külmutan oma saadikukoha….Ägedaid ameteid on meil ja veel ägedamalt on poliitikud need kohad enda jaoks muinasjutuliseks teinud.

Gunn
1 kuu tagasi

Jälle Neeme töötu.