Tööandjad ja ametiühingud allkirjastasid miinimumpalga kokkuleppe

Lääne Elu

info@le.ee

Foto: Pixabay
Foto: Pixabay

Neljapäeval allkirjastasid sotsiaalpartnerid Eesti Ametiühingute Keskliit ja Eesti Tööandjate Keskliit üleriigilise miinimumpalga kokkulepe 2023. aastaks, mille tulemusena tõuseb miinimumpalk 725 euroni ja tunnitasu 4,3 euroni.

Ühtlasi teevad tööandjad ja ametühingud ettepaneku siduda töötasu alammäär lahti maksudest või tasudest, nagu näiteks lasteaia kohatasu või omavalitsusjuhtide palk.

Ametiühingute Keskliidu esimees Jaan-Hendrik Toomel ütles peale allkirjastamist, et järgmiseks aastaks sõlmitud miinimumpalga summa leevendab loodetavasti energia- ja hinnatõusu mõju inimeste sissetulekutele. „Kuigi miinimumpalga küljest on järjest pudenenud trahvimäärad, lapse ülalpidamiseks makstav elatis jm, on seotus mitmete toetuste ja hüvitistega jäänud. Näiteks on paljudes omavalitsustes miinimumpalgaga seotud lasteaia kohatasu. Seetõttu kutsun seaduseloojaid ja omavalitsusi üles leidma oma, inimeste jaoks õiglast süsteemi, mis nende rahakotti liialt ei koorma,” sõnas Toomel.

Tööandjate Keskliidu tegevjuht Arto Aas kommenteeris, et loodetavasti inflatsioon uuel aastal taltub ja ettevõtete olukord paraneb. „Ainult elujõuline ettevõtlus suudab töötajatele palgatõuse pakkuda,” rõhutas ta. „Samuti ootame, et riik tegeleks aktiivsemalt maksuaukude ja -pettustega, mis suurendaks maksulaekumisi ja tagaks turul võrdse konkurentsi.”

Kokku lepitud miinimumpalk hakkab kehtima 1. jaanuarist 2023. aastal.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
1 Kommentaar
Inline Feedbacks
View all comments
Edu Tegijatele
1 aasta tagasi

Kas te töötajatega ka räägite või suhtlete ainult augutäitega?