Muusikakoolide juhid said kokku Haapsalus

Lääne Elu

info@le.ee

Timo Steiner andis koolijuhtidele ülevaate septembris tööd alustava Tallinna muusika- ja balletikooli (MUBA) valmimisest ja tegevusest. Foto erakogu

Läinud nädalal said Haapsalus kokku Eesti muusikakoolide liitu kuuluvate muusikakoolide juhid, et jagada mõtteid muusikahariduse oleviku ja tuleviku kohta.

Eesti muusikakoolide liitu (EML) kuulub 88 kooli ja liidul on traditsioon koguneda igal aastal pärast õppeaasta lõppu paariks päevaks kuhugi kaunisse Eestimaa paika. Sel aastal valiti kokkusaamiskohaks Haapsalu.

Haapsallu kokkusaamisel oli esindatud ligi 60 kooli, et lisaks EML-i täiskogu aastaaruande kinnitamisele kuulata ettekandeid ja osaleda aruteludes.

Oluliste teemadena tehti kokkuvõtteid konkurssist „Parim noor instrumentalist”, jagati infot välissuhtlusest ja muusikahariduse täiendamise võimalustest. 2022. aasta septembrist alustava Tallinna muusika- ja balletikooli (MUBA) valmimisest ja tegevusest andis ülevaate Timo Steiner.

Haridus- ja teadusministeeriumi huvihariduse juhi Tormi Kotkasega arutati Eesti muusikahariduse hetkeolukorra ja tuleviku üle. Juhtide kokkusaamine oli konstruktiivne ning tulevikku vaatav.

Kokkusaamise lõppedes tänas EMLi juhatuse esimees Andres Teppo hea vastuvõtu eest Haapsalus ning kõlas ka mõte, et edaspidigi võiksid muusikakoolide juhtid kokku saada just Haapsalus.

Helen Saar
Haapsalu muusikakooli õppealajuhataja

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments