Uus raamat räägib Risti hariduse loo

Andra Kirna

andra@le.ee

Jürgen Kusmin ja Anne Heimann said „Risti raamatu” kolmanda osa valmis täpselt Risti kooli juubeliks. Foto: Andra Kirna

Jürgen Kusmin ja Anne Heimann said „Risti raamatu” kolmanda osa valmis täpselt Risti kooli juubeliks. Foto: Andra Kirna

Kuus aastat tagasi Tiina Ojamäe mõttest alguse saanud ja nelja aasta eest esimese köite ilmutanud Risti raamatute sarjast ilmus nüüd kolmas ja viimane – Risti hariduselust.

„Mahult tuli käsikiri umbes sama suur kui Risti raamatu teine osa,” ütles hariduselu raamatu peamine autor, Risti põhikooli ajaloo ja eesti keele õpetaja Anne Heimann. Raamat ise on aga eelmistest osadest tunduvalt paksem, sest kolmandas osas on palju rohkem fotosid, samuti leidis selles koha ka juba eelmiste ajal valminud ja nüüd täienenud Risti kronoloogia.

„Õpetajana pean vajalikuks, et tähtsamaid daatumeid oleks kerge leida,“ sõnas Heimann. „Näiteks mis aastal tuli raudtee Ristile, millal hakkas tegutsema kool, rajati tehas või millal pandi kooli elekter sisse,“ täpsustas ta. Nagu esimesedki Risti raamatud, sisaldab ka kolmas osa isikunimede registrit.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
1 Kommentaar
Inline Feedbacks
View all comments
Tänud
2 aastat tagasi

inimestele selle ettevötmise eest. Teised paigad “Teeme järgi”.