Autogrammiga ketšupipudel ja purjeriidega lapitud saapad

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Andres Teiss valmistub pildistama Mäemõisa õigeusu kogudusele kuulunud peigmehe laulatuskrooni. Foto: Kaire Reiljan

Andres Teiss valmistub pildistama Mäemõisa õigeusu kogudusele kuulunud peigmehe laulatuskrooni. Foto: Kaire Reiljan

Iloni Imedemaa teise korruse saal on ligi kaheks kuus muutunud fotostuudioks, kus pildistatakse üles enam kui 1500 Läänemaa ja rannarootsi muuseumi kogus olevat eset.

Iloni Imedemaa saali on üles seatud kaks pildistamiskohta, kus on ametis fotograafid Andres Teiss ja Raul Ollo, kes panevad pildistatava eseme valmis, sätivad värvikaarti ja valgust, pildistavad ja pistavad nina kohe arvutisse, et pildifail üle vaadata ja muuseumi ette antud tabelisse märkmed kirjutada.

Teissil on käsil Mäemõisa õigeusu kiriku küünlajalgade pildistamine, Ollo töökohal vaatab vastu kena roosidega kann. Seina ääres on järge ootamas kõikvõimalikud anumad, ikoone sisaldavad karbid ja muu kunagi õigeusu kirikutele kuulunud vara.

Umbes kuu aega on mehed juba Haapsalus ametis olnud. „Jaanuaris oleme pildistanud 739 eset, järgmisel kuul tuleb 830 eset,” ütles Ollo andmeid arvutist üle kontrollides.

Igast esemest pildistatakse üles mitu vaadet. „Vaadete arv sõltub muuseumist – igaühel oma soovid,” selgitas Ollo. Ta lisas töölaual seisvale kannule viidates, et näiteks selle puhul tahab muuseum, et üles saaks pildistatud mõlemad küljed ja põhi. Ühe pildi teeb fotograaf sellise, et eseme kujust aimu saaks,” ütles ta.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments