Karilaid: Keskerakonnal on neli ettepanekut ühiskonna avamiseks

BNS

Jaanus Karilaid. Foto: Arvo Tarmula
Jaanus Karilaid. Foto: Arvo Tarmula

Keskerakonnal on neli ettepanekut, kuidas peaks liikuma piirangute kaotamise ja ühiskonna avamise poole, lausus riigikogu fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid pärast avalikku koosolekut õiguskantsleri nõuniku Martin Kadaiga.

„COVID-tõendi kaotamist tuleks alustada alaealistest, et kõik lapsed saaksid vabalt ühiskonnaelus osaleda. Samuti on kujunenud olukorda arvestades mõistlik tühistada alaealiste karantiininõue, sest lapsed põevad viirust valdavalt kergemas vormis ja haiglaravi vajatakse üliharva. Isolatsioon on olulisel määral avaldanud mõju õpitulemustele ja vaimsele tervisele. Peame keskenduma nakatumise asemel haigestumisele ja võtma fookusesse eelkõige riskirühmad, et hoida ära raskete haigusvormide tekkimist. Oluline on tagada haiglaravi ja raviteenuste kättesaadavus,” ütles Karilaid.

Karilaidi sõnul avaldas ka Martin Kadai toetust Keskerakonna fraktsiooni ettepanekule alustada ettevalmistusi COVID-tõendi siseriiklikuks kaotamiseks. „Vaadates nakatumise näitajaid, siis peame nentima, et praegused meetmed enam ei tööta. Vaja on uutmoodi lähenemist. Vaktsiinipass annab inimesele turvavõrgu vältimaks rasket haigestumist, kuid praeguses olukorras ei näita vaktsiinipass, et seda omav inimene ei nakatu. Keskerakond toetab jätkuvalt vaktsineerimist, kuid statistika kohaselt oleme ühiskonna eripärasid arvestades jõudnud maksimumi lähedase tulemuseni,” märkis Keskerakonna aseesimees.

Karilaid lisas, et Kadai poolt välja käidud argumendid süvendasid veendumust, et Eestis peab hakkama jälle arvestama kiirtestide tulemusi. „Testimise põhimõtete muutmine on möödapääsmatu, sest viiruse leviku tingimustes ei ole võimalik täielikku järelevalvet teha. Igal meetmel on oma aeg ja murdepunkt on kätte jõudnud. Ettevõtted on kandnud märkimisväärseid kahjusid ning suur hulk inimesi on olnud pikka aega ühiskonnaelust ära lõigatud.”

Karilaiu sõnul tuleb kõikidele inimestele tagada ligipääs vabas õhus toimuvatele üritustele ning arvestada kiirtestide tulemusi, et ka vaktsineerimata inimestel oleks ligipääs spordiklubidele, spaadele ja meelelahutusasutustele. „Siinkohal tuleb arvesse võtta ka asjaolu, et PCR-testimine läheb riigile ühes kuus maksma neli miljonit eurot ja see kulutus ei ole kõrgete energiahindade võrdluses mõistlik,” nentis Karilaid.

11 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Kübe
3 kuud tagasi

Valijana on minu 3 ettepanekut Karilaiule. Keskerakond maksku oma võlad, võtku vastutus oma kuitegude eest ja lahkugu poliitikast.

Rahvas
3 kuud tagasi

Inimestel on valitsusele vaid üks ettepanek-
Astuge tagasi!

Juhhaidii
3 kuud tagasi

Karilaid, mida sa topid oma nina sinna, kus pole sinu koht? Sa ei ole ju valitsuse liige.

Ester
3 kuud tagasi

Kuidas Portofranco 🙂

Huvitav
3 kuud tagasi

Mis tööd ta teeb? Kus ta töötab? Suurt ei tea nagu.

seepi ja nööri
3 kuud tagasi

mul oleks ka karilaiule ainult üks ettepaneks olukorraga toimetuleku tagamiseks – seepi ja ja nööri politrukile ning kõigi maade proletaarlased ühendatud pingutust selle eesmärgi elluviimisel.

enn
3 kuud tagasi

jalgealune hakkab kuumenema?

käin igal pool
3 kuud tagasi

Polegi midagi suletud.

Rehvi puudlid
3 kuud tagasi

Olgu või 40 ettepanekut, aga kesikute kiunu ei võta Reformi aadlikud kuulda.

Politoloog
3 kuud tagasi
Reply to  Rehvi puudlid

Roheline ja punane kisuvad, ühed mustad mõlemad! Välja poliitikast!!!!

ettepanek
3 kuud tagasi

tagasi astuda