Teadusnõukoja uus koosseis alustab tööd

Tartu ülikooli rakubioloogia professor Toivo Maimets tutvustas täna valitsusele uut teadusnõukoda. Foto: Stenbocki maja
Tartu ülikooli rakubioloogia professor Toivo Maimets tutvustas täna valitsusele uut teadusnõukoda. Foto: Stenbocki maja

Teadusnõukoja juht, Tartu ülikooli rakubioloogia professor Toivo Maimets tutvustas täna valitsusele nõukoja liikmeid, kes asuvad valitsust nõustama koroonakriisi puudutavate otsuste tegemisel. Uus, 2022. aasta koosseis alustab ametlikult tööd järgmisest nädalast.

Teadusnõukoja liikmed on Põhja-Eesti regionaalhaigla infektsioonikontrolli talituse juhataja ja vanemarst Mait Altmets, Tartu ülikooli psühhofüsioloogia professor Jaanus Harro, Tartu ülikooli peremeditsiini professor ning peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi juhataja Ruth Kalda, Tartu ülikooli molekulaarimmunoloogia professor ja bio- ja siirdemeditsiini instituudi biomeditsiini osakonna juhataja Pärt Peterson, Tartu ülikooli viroloogia kaasprofessor Margus Varjak ning Tartu ülikooli kommunikatsiooniuuringute professor Triin Vihalemm.

„Oleme koroonaviirusega elanud ja seda tundma õppinud praeguseks pea kaks aastat, kuid see viirus on teatavasti väga dünaamiline. Seetõttu on valitsuse jaoks eriti oluline, et saaksime otsuseid tehes tugineda teadus- ja tõenduspõhisele infole. Teadusnõukoja roll on valitsusele seda sisendit anda. Soovin uue koosseisu liikmetele jõudu oma põhitöö kõrvalt selle ühiskondlikult vastutusrikka ja kohati paratamatult ka pingelise rolli täitmisel,“ ütles peaminister Kaja Kallas.

Teadusnõukoja juhi Toivo Maimetsa sõnul pidas ta uue koosseisu koostamisel silmas, et esindatud oleksid nii immunoloogia, viroloogia kui ka sotsiaalteaduste valdkonnad, kuid ka arstiteaduse ja laiemalt rahvatervishoiu esindajad. „Asume tööle ajal, kui maailma on vallutanud koroonaviiruse omikronitüvi ning värsked teadusandmed muutuvad pidevalt. Esimese ülevaate anname valitsusele juba järgmisel nädalal.“

Teadusnõukoda koostab valitsusele ajakohaseid ülevaateid ja analüüse, mis kajastavad SARS-CoV-2 viirusega seotud Eesti ja rahvusvahelisi teadusarenguid ning annab vastavalt vajadusele nõu ka sotsiaalministeeriumile, terviseametile või teistele kriisi lahendamisega seotud asutustele. Samuti töötab teadusnõukoda välja vastuseid valitsuse või valitsuse liikmete püstitatud küsimustele.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Pluuto
Pluuto

Köik ulikooli kambrite tugitoolide soojendajad, kaugel ravimisest. möttetu selline. Öiged teadjad ei julge häältki teha, poliitik juhub rahva ravimist.
Kuhu on jäänud korona ravimid? Ainult vaks -see ei aita enam.Nagu gripi ravimid, nii ka covidi omad-kus on?

Kahju...
Kahju...

Kaja Kallas paneb nüüd teadusnõukojale sõnu suhu ja annab loa rääkimiseks.

Ja veel...
Ja veel...

Kaja Kallas põhjendab:”Kriisijuhtimine vajab rohkem selgust…”
Peaminister ise hämab aga nii, et …

Majaomanik
Majaomanik

Kõik tõupuhtad reformi partei toetajad?!

Arvaja
Arvaja
viies süst
viies süst

Mingit muutust ju sisuliselt ei tule, lihtsalt raha kanditakse nüüd Reformierakonna väljavalitutele ja need on omakorda kuulekad Kallasele.

Vahi nalja
Vahi nalja
Tundub, et poliitilisel tasandil arvatakse oma valijast väga halvasti, see koosseis on ju lihtlabaselt reformierakonna nägu ehk väga Tartu keskne. Puuduvad nii epidemoloogid, majandus- ja sotsiaalteadlased jt, kellede sisend jääb ka nüüd puudulikuks ehk tervikpilt jääb kättesaamatuks. Panna poliitik teadusnõukogu juhtima näitab ainult peaministri ja tema meeskonna ebapädevust ehk lihtlabast rumalust ja kinnistab Eesti kui banaanivabariigi kuvandit. Teiseks teeb kurvaks meedia kvaliteet, sest peaministri avalik valetamine valitsuse pressikonverentsil ei tähenda enam suurt midagi. Reaalandmed näitavad muid asjaolusid kui peaminister oma soovides näha tahab ning teha väärate andmete alusel otsuseid piirangute kohta näitab poliitilise tasandi vastutusvõime puudust. Oleme jõudmas ühiskonnana ajajärku,… Loe rohkem »
AVS
AVS

Hmm, ma nüüd küll Toivo Maimetsa poliitikuks ei riskiks nimetada…

vana sepik
vana sepik

Noh, tavaline reformi äraostetav kaasajooksik ja suuvooder. Igal juhul mitteusaldusväärne tegelane.

wpDiscuz