Haapsalu korvpallurid võitsid vastast viimastel sekunditel

Elen Freivald

elen@le.ee

Valmo Kriisa. Foto: Tiit Treimann
Vastaste kapten ja endine Eesti korvpallikoondislane Valmo Kriisa tegi üheksa kolmepunktiviset. Foto: Tiit Treimann

Täna toimus Wiedemanni spordihoones neljas korvpalli II liiga kodumäng, kus Haapsalu vastasteks olid tugevad Viljandi mängijad, kuid tänu publiku toetusele ning kiiretele ja õigetele otsustele jätsid Haapsalu mängijad võidu koju.

Mängu esimesel veerandil läksid Haapsalu mängijad kiirelt juhtima ning enne viit minutit juhtis Haapsalu 9:0. Ka esimese veerandi lõpuks oli kodumeeskond liidripositsioonil 24:14. Hoolimata heast algusest terve mängu vältel sama ründemängu ette näidata ei olnud.

Külalisvõistkond Viljandi läks esmalt juhtima alles siis, kui teisest poolajast oli mängitud napilt üle kolme minuti.

Vastaste tugevaim mängija oli 47-aastane ja aastatel 1995-2010 Eesti korvpallikoondisesse kuulunud Valmo Kriisa, kes oli väljakul kõik 40 minutit ilma puhkuseta ja viskas mängu jooksul 40 punkti, millest üheksa kolmepunktiviset.

Viimase veerandi lõpp oli publikule tõeline vaatemäng ja mängijatele katsumus, sest kui lõpuni oli mängida veel 14 sekundit, viskas Kriisa kaheksalt meetrilt kolmese ja viis külalised juhtima, mille peale kodumeeskonna treener Jaanus Levkoi võttis minutilise vaheaja.

Kõige suurema kodumänguga publik, sealhulgas ka Haapsalu linnapea Urmas Sukles, ootas pärast minutilist vaheaega imet, mis ka sündis, sest kiiresti ja targalt mängiti pall kodumeeskonna kaptenile Mikk Päeskele, kes lõpusireeniga tabas kolmese, kindlustades 79:77 võidu.

Kodumeeskonna järgmine mäng on 11. novembril Raplas, kus vastasteks Rapla korvpallikooli mängijad, järgmine ja viies kodumäng toimub 20. novembril Wiedemanni spordihoones, kus vastasteks on Hiiumaa KK Askus. Mäng algab kell 13.