Kolm Läänemaa kooli pälvivad ettevõtliku kooli baastaseme kvaliteedimärgise

Lääne Elu

info@le.ee

Haridusprogramm Ettevõtlik Kool omistas tänavu 25 haridusasutusele esimese astme kvaliteedimärgise ehk baastaseme ja 4 õppeasutusele teise astme ehk hõbetaseme. Läänemaalt pälvivad kvaliteedimärgised Haapsalu Viigi kool, Haapsalu linna algkool ja Palivere põhikool.

„Ettevõtlik kool“ või „Ettevõtlik lasteaed” kvaliteedimärgise kasutamise õiguse saavad need koolid ja lasteaiad, kelle õppeasutus vastab ettevõtliku õppe kriteeriumitele olulistes lasteaia ja koolielu valdkondades.

„Ettevõtlikus koolis on olulisel kohal kaasav ja ettevõtlik õpe, mis jõuab nii ainetundidesse kui ka õppetöö välisesse aega. Vastava standardi saamiseks tuleb igal õppeasutusel läbida hindamine, mis viiakse läbi järgmistes valdkondades: eestvedamine ja juhtimine; personalivaldkond; koostöö huvigruppidega; ressursside juhtimine; õppe- ja kasvatusprotsess. Hindamise edukalt läbinutele antakse üle tunnustuskiri koos standardit tõendava autahvli ja lipuga,” selgitab SA Läänemaa projektijuht Kaja Rüütel.

„Ettevõtliku Kooli standard annab õppeasutusele suurepärase tööriista kogu organisatsiooni terviklikuks hindamiseks, tuues valdkondade kaupa välja asutuse tugevused ja arengukohad. See on oluline informatsioon organisatsiooni edasise arengu planeerimisel,” ütles Viigi kooli direktor Kristi Kivipuur.

Tunnustust jagatakse kolmel erineval tasemel: baas-, hõbe- ja kuldtasemel.

Baastaseme saanud õppeasutusi iseloomustab oma organisatsiooni igakülgne teadlik arendamine vastavalt ettevõtliku õppe kvaliteedisüsteemile ehk standardile. Hõbetaseme koolid ja lasteaiad on ettevõtliku õppe vallas kogemuste kandjad ja jagajad vähemalt oma maakonna piires ehk on eeskujuks oma maakonnas. Kuldtaseme koolid ja lasteaiad on ettevõtliku õppe liidrid nii Eesti siseselt kui ka välismaal, nad on väga suureks toeks programmi arendamisel.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
1 Kommentaar
Inline Feedbacks
View all comments
Eduard
2 aastat tagasi

Milleks nagu Paliverre põhikool? EIKist ju peaks seaĺtkandi rahvale piisama küll…