11

ERR: valitsus leevendab võrgutasusid poole võrra

Lääne Elu

info@le.ee

Foto: Elektrilevi
Foto: Elektrilevi

Reformierakond ja Keskerakond jõudsid kolmapäeval sisulisele kokkuleppele energiahindade tõusu leevendamises tarbijatele. Valitsus plaanib meetme esimese osana märtsini langetada elektri võrgutasu poole võrra ja pakkuda toetust vähese sissetulekuga leibkondadele.

ERR-ile teadaolevalt jõudsid koalitsioonierakonnad kolmapäevasel arutelul kaheosalises meetmes sisulisele kokkuleppele, kuid jätkavad aruteluga neljapäeva hommikul.

Valitsus vajab enne meetmete lõplikku otsustamist kinnitust ka konkurentsiametilt, kas meetmed on sellisel kujul teostatavad.

Teise osana meetmest plaanib valitsus maksta kohalike omavalitsuste kaudu täiendavat toetust väikese sissetulekutega peredele.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Politoloog
Politoloog

Need populistlikud loosungit praegust asendusvalitsust küll ei päästa!
Järgmiseks riigikogu valimiseks pole neid erakondi enam olemaski 🤣

Nojah
Nojah

Loodame!

lootusest ei piisa
lootusest ei piisa

lammastele pähe taguda et valida tuleb eestimaad ja eesti rahvast kaitsevaid erakondi või kandidaate. jäävad paaris riigikogu koosseisus ukse taha küll siis ka erakond laiali läheb

ehk
ehk

selgitaks ja määraks täpselt ära kes on need # vähese sissetulekuga leibkonnad#, kas üksikult elavad pensionärid, invaliidsus pensioni saavad inimesed, töötud, puudega inimesed, miinium palka saavad inimesed, alla vaesuspiiri elavad inimesed ja kuidas see kerjamis mehanism tööle hakkab, hommikul omavalitsuse ukse taga müts käes, aga samas kersti ütles , et rigikokutajatel on palk väike, peaks kõvasti juurde panema, sest ka majonees on kallinenud

Siililegi selge
Siililegi selge

See, kui kehv su olukord valitsejate arvates on, oleneb otseselt sellest kui lähedases suguluses mõne ministriherraga oled. Või kui ilusti suudad peed lakkuda neil. Pensione tõstetakse pidevalt naeruväärsete summade võrra vaid selleks, et saaks maksustada ja et ei langekski alla vaesuspiiri, et jumala eest lisatoetusi maksma ei peaks. Puuetega inimeste olukord on ammu lootusetu, toetused kaovad neilt just esimesena. Töötud sunnitakse kuskile kolkasse kraave kaevama poole miinimumi eest olenemata mis su kvalifikatsioon on, olukord mille juhtumisel ma parem lähekski kuuse alla. Ainus tark tegu hetkel on lahkuda ja panustada mõne riigi arengusse, mis inimestest ka hoolib.

Just
Just

Sarnaneb poodides “suurte allahindluskampaaniatega”. Enne tõstame hindu, siis teeme suure uudise, kuidas lepitakse kokku langetused ja kõik lähevad valima. Vaat kui hea valitsus, hoolitseb ikka. Ei tea, kui palju neid veel on, kes sellest aru ei saa

Vahi nalja
Vahi nalja
Kui rumal saab olla istuv valitsus, vastus väga rumal. Isegi Euroopa Komisjon oma energiahindade vähendamise teatises ei räägi võrgutasude vähendamisest, vaid ikka maksude ja tasude (aktsiis, käibemaks, taastuvenergia tasu, seotud keskkonnatasud) vähendamisest. Eestis on näiteks elektri jaevõrgu võrgutasud defitsiidis ca 1 miljardiga ehk sajandivahetusel tehti seda, et jäeti ära võrguinvesteeringud võrgutasude vähendamisega. Rohepöördes ja kliimaneutraalsuses on vaja elektri jaevõrku (Elektrilevi) suuremahulisi investeeringuid ja seda võib teha ainult võrgutasude arvelt, sest selleks laenu võtta seadus ei luba. Põhivõrk (Elering) võrguinvesteeringud on kaetud poliitikute mahitusel suures ulatuses EL toetusrahadega ehk riik ise oma rumala poliitikaga on tekitanud elektri jaevõrgu võrgutasudele kasvu. Ja… Loe rohkem »
viloloog
viloloog

dekarboniseerimine 🙂

noh
noh

uudissõnad hirmutavad? kõva “viloloog” ikka

Mnjah
Mnjah

Eks ühetaolised kokkuvõtvad definitsioonid ja mõisted süsinikdioksiidi vähendamiseks on mõistliku arutelu aluseks. Kui on mure mõistede kohta siis tuleks pöörduda EL institutsioonide ja kohalike ministeeriumite poole:)

nii
nii

ning mis uute maksude või hinnatõusudega me selle leevendamise kinni maksame?

wpDiscuz