40

Läänlased said pensionisambast 21,4 miljonit eurot

Teisest pensionisambast raha välja võtnud Johanna ütles, et saadud summa kulub tal jooksvalt vajalike asjade ostmiseks ära. Foto: Malle-Liisa Raigla

Teisest pensionisambast raha välja võtnud Johanna ütles, et saadud summa kulub tal jooksvalt vajalike asjade ostmiseks ära. Foto: Malle-Liisa Raigla

Möödunud nädala lõpuks kandis pensionikeskus üle 1,3 miljardi euro kõigile neile, kes olid märtsi lõpuks esitanud soovi raha teisest pensionisambast välja võtta.

Läänemaal soovis pensionisambast raha välja võtta 2580 inimest, kes saavad kokku kätte 21,4 miljonit eurot ehk keskmiselt 8294,57 eurot inimese kohta. Inimesed seesugust summat kätte ei saanud, vaid sellelt arvestati veel tulumaks maha. Sambast raha väljavõtmise avalduse võttis tagasi 62 läänlast, kellel oli kokku kogutud 50 000 eurot.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Jens
Jens

Nüüd on tubli koguja!!??

Mõtlev inimene
Mõtlev inimene

Ka 2.sammas on investeerimine, hoidke silma peal tootlusel.
Teistele head laristamist – jooksvalt vajalike asjade ostmiseks! Mis asjad need küll on mida ilma pensionirahata osta ei saa ? 🙂

Mõtlev inimene
Mõtlev inimene

See on lamemaalase jutt et pensionini me ei ela ja kõik röövitakse ära!
Tulevad silme ette inimesed kes vaeva ei näe, kõik mis saada võivad see kuskile auku ära kaob ja kuu lõpus näpud põhjas, sellest oma korda meel must ja ajapikku tervis paha.

noh
noh

Aga mina ei võtnud välja, mul juba teise samba fondis 130 eurtsi ,ainuke asi mille üle imestasin oli see,et 6 aastat tagasi oli summa 280?

Huvitav
Huvitav

no see ju võeti maha vahepeal, antakse jupikaupa tagasi. Minul on tootlus küll olnud viimase aastaga 20%. Kas pole ulme?

Rootsi pank
Rootsi pank

Läänemaa ja Haapsalu inimesed on alati olnud korruptsiooni pooldavad ja Reformierakonda valijad. Ega muidu Sukles nii kaua võimul saaks olla. Ka oma raha kingivad hea meelega Rootsi pankadele ja fondidele.

Hellat
Hellat

Täitsa lõpp, onju?

Ohooh
Ohooh

tõsi jah, ossaa ei teadnuki, vot kus alles ah. Kohutav ju. kingivad raha ära täitsa lõpp. hullumeelsus ju

Jah aga
Jah aga

Kindlasti oled kade,et teised saavad raha ja sina mitte,see on juba kommentaarist aru saada,mõistlik oli ikka teine sammas soetada.

Kaie.
Kaie.

Mul ka pole ühtegi sammast. Kuid ma ei ole üldse vaene ja ei tunne seda ka. Kaks jalga ja kaks kätt on mul et raha teenida. Midagi pole veel küljest ära kukkunud. Et ei jõua ja ei suuda.

Raja Toits
Raja Toits

Suur suu ka. Sellega teenib ka😀

naine
naine

mul polnudki seda sammast….kui oleks,võtaksin kindlasti välja ja investeeriksin. Kindlasti ei ostaks ma selle eest pudi-padi ja ei maksaks pangalaenu.

Hmm huvitav...
Hmm huvitav...

Eduka investeerimise esimeseks reegliks on ju laenudest(v.a eluasemelaen) vabanemine. Need laenuprotsendid halvavad su üldist tootlust ju. Sellest peaks kõigepealt lahti saama ja mitte uusi võtma. Vähemalt mind on niimoodi õpetatanud Eesti pikemaajalised investorid. Aga jah, kaanestaari arvamus rahasse on muidugi mõtlemapanev. Homne päev tundub olevat ebaoluline.

Vambola
Vambola

Aga õigesti tegid, et võtsid välja
1) Keegi ei garanteeri, et selle raha tulevikus üldse saad. Raha on väärtpaberites.
2) Kõik ei prugi pensioonini elus olla

Ei tea
Ei tea

Aga, kui läheb teie arvamusele vastupidi, et elan päris kaua ja sammase tootlus on üle keskmise hea olnud. Sellist varianti ei kaalu? Vanaduses tahaks ka ju vorsti ja võid leivale peale saada. Noorena jaksad tööd teha ja koguda, vanemas eas on see järjest raskem ja keerulisem

Varoona
Varoona

Buratiinol soovitati ka raha maasse kaevata, et kasvab hästi suureks. Jõudu heausklikud!👌

Noor penskar
Noor penskar

Buratino aeg saab kuu pärast otsa.

Kummaline maailm
Kummaline maailm

Eilses AK-s mainiti, et muu hulgas on kasvanud eriti ilu- ja moekaupade müük. Rahatarkus eesti moodi?

Kommunistid paanikas võõra raha pärast
Kommunistid paanikas võõra raha pärast

Mis see sinu asi on!? Kulutan raha selleks, mida heaks arvan.

Ei tea
Ei tea

natuke ikka on igaühe asi. Pension kätte jõuab ja säästud kõik ära kulutatud, siis hakkab see lunimine pihta ja vingumine, et kürgemad pensionid tuleks maksustada suurelt. Aga mis seda põhjustab? See tänane päev, kui ostetakse asju endale, selmet säästa tulevikuks.

tomcat
tomcat

Oleksid sa vaid rublasid säästnud, oleksid täna rikas pensionär. Onju.

Ei tea
Ei tea

kas teie olete rumal?

wpDiscuz