5

Läänemaal alustab kooliaastat 2500 last

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Mikk-Mattias Olgost saab 1. septembril Ridala kooli 1. klassi õpilane. Foto: Urmas Lauri

Mikk-Mattias Olgost saab 1. septembril Ridala kooli 1. klassi õpilane. Foto: Urmas Lauri0

Seitsmeaastase Mikk-Mattias Olgo koolitee algab väikeses Ridala koolis, kus tal on üheksa klassikaaslast – kuus poissi ja kolm tüdrukut.

Aprillis seitsmeaastaseks saanud Mikk-Mattias läheb kooli keerulisel ajal – tema vanematel kooliõdedel-vendadel on selja taga kaks aastat, täis kuude kaupa distantsõpet. Täpselt sel ajal, kui poisiga tema kodus Kiideva külas juttu ajame, jääb president riigikogus valimata. Sellest ei tea poiss midagi, kuigi homme tuleb emal ja isal kooli koroonatõend kaasa võtta ning Mikk-Mattiase vanem õde aktusele ei pääse – lubatud on ainult vanemad, nagu suuremas jaos teisteski Läänemaa koolides.

Mikk-Mattias tahab kangesti kooli minna, lihtsalt tahab, nagu ta ütleb. Tal on päevik, pliiatsid, tuttuus koolikott ja kirjutuslaud ning paar päeva tagasi sai ta päris oma toa. Viimane oli emme-issi suur suveprojekt, peale selle võttis ema Sirli Olgo septembrikuus puhkuse, et lapsel oleks julgem.

Koolis, kuhu on kümmekond kilomeetrit, hakkab Mikk-Mattias käima bussiga. Ta oskab juba üsna kenasti lugeda-kirjutada, tal on pooleli „Harry Potteri” viies osa. Peale selle jaksab ta jalgrattaga 17 km jutti maha sõita, käib jalgpallitrennis ja isa Andres Olgoga jooksmas ning kogub ATV jaoks raha. Kuni masinat veel pole, piisab ka muruniidukist, millega õue peal uhkeid kaari võtta.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Uskumatu
Uskumatu

7a laps muruniidukiga “uhkeid kaari võtmas” ?!?! Kus on lastekaitse silmad?

Vanem
Vanem

Loodan, et sa ikka nüüd rahus magada saad.

pinn
pinn

Marss politseisse avaldust tegema!

Ahsoo
Ahsoo

Mõtle, kui sa saad veel teada, mida maalapsed teevad. Mõni isegi teab mismoodi liha saab lauale.

usu usu
usu usu

…ja et 24/7 ei näpi nad mingit tahvlit, oskavad-suudavad-tahavad-tohivad muudki kogeda.

wpDiscuz