33

Läänemaa koolid ei hakka õpilasi vaktsineerima

Avatar

Andra Kirna

andra@le.ee

Haapsalu põhikooli direktori Anne Mahoni sõnul on neil üks selle kandi väheseid koole, kus töötab kooliõde. Foto: Arvo Tarmula

Haapsalu põhikooli direktori Anne Mahoni sõnul on neil üks selle kandi väheseid koole, kus töötab kooliõde. Foto: Arvo Tarmula

Nädal enne õppeaasta algust pole koolijuhtidel veel täit selgust, kas ja kuidas koolid koroonaviiruse leviku tingimustes tööle hakkavad.

Haridusminister Liina Kersna sõnas eilsel haridusvaldkonna pressikonverentsil, et enam kui pooled 16–17aastastest ja ligi 40 protsenti 12–15aastastest on vähemalt ühe vaktsiinidoosiga kaitsepoogitud.

Minister lubas, et sügisest saavad kõik soovijad koroonasüsti kooliõdede juures. „Juba praegu on vaktsineerimispäevi koolides ning ka üli- ja kutsekoolides,” ütles Kersna.

Läänemaa koolijuhid seevastu ei kujuta koolis vaktsineerimist hästi ette.

Oru kooli direktor Andres Kampmann tõdes, et vaktsineerimisega on täpselt nii, nagu lapsevanemad kodus otsustavad ja asja ise korraldanud on. „Keegi pole märku andnud, et tahaks kooli kaudu vaktsineerimist saada,” täpsustas ta.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Öige
Öige

otsus.

Ehh
Ehh

Jätke noorte inimeste tervis rahule tõepoolest! Nagu pervod rsk, hakkame lapsi vägisi torkima

kodanik
kodanik

mine joo poe taga õlut edasi

Ehh
Ehh

Mis poe taga õlu? Tobe kommentaar

pole pääsu
pole pääsu

Hakkavad-hakkavad, kuhu nad pääsevad, kui minister käsib! Keegi ei taha ju oma töökohast ilma jääda.

kodanik
kodanik

Nagu näha, pole koolijuhtidel mingit plaani.

Mis
Mis

plaanist siin kirjutad? Kummaline.

Ehh
Ehh

Polegi vaja seda massihullust

info
info

Nobeli preemia laureaat on avalikustanud, et covidi vaktsiin ise põhjustab uute tüvede teket. Ei teadnud veel? Nüüd teate!

anonüümne
anonüümne

Saadaks iga lapsevanem, kes ei soovi vaktsineerida oma last, digiallkirjastatud avaldused kooli, perearstile ning üks veel koolikotti lapsele käepärast võtta ja ette näidata? Võib aegsasti taotlema hakata ka koduõppele jätmist, kui pole usaldusväärsust, mida koolis lapsega võidakse teha.

Kool
Kool

on õppekoht, mitte meditsiiniasutus.

ahnii !
ahnii !

Meditsiiniga pole igal nn. vaktsineerimisel seostki olemas.

Arvos
Arvos

Midagi mõistlikku üle pika aja.

just
just

väga õige- esiteks pole seda vaktsiini lastele absoluutselt vaja, tõenäoliselt neil juba karjaimmuunsus käes ja kui nad peaks nakatuma, siis neile see ohtu ei kujuta. Vaktsiinid on aga pooleli olevate uuringutega ja maailmast juba küll näiteks väga rasktest juhtumitest pärast seda. Lihtsalt üritatakse lapsi hirmutada ja mingite pirukate pakkumisega vaktsineerima meelitada- absurdne ja alndav. Peab ikka valu olema, mis sunnib panema seda süsti lastele, kelle tervis seda ei vaja.

Tean seda
Tean seda

et vaktsiinide ja ravimite uuringud kestavad aastakümneid. Tänu neile, kes on otsustanud vaktsineerimise kasuks, ongi vähem piiranguid. Vastased aga ootavad ja jäävadki ootama seda ” õiget ja ohutut”vaktsiini ja ravimit. Rasketest juhtumitest, mida on ülivähe, ei pääse kunagi. Ka alandavat siin pole, sest laste töö on koolis õppimine. Seda tulebki kaitsta.

prillikivi
prillikivi

Mõnes mõttes on sul õigus..võid ju oodata seda õiget ja ohutut vaktsiini nagu printsi valgel hobusel, aga elu läheb edasi ning võidki ootama jääda. Ainuke lootus, et nii nagu see viirus tuli, nii ta ka ühel päeval kaob. Aga kõige hullem on see meedia,kus arstid ja viroloogid annavad meile “lootust”, et tõenäoliselt saab see viirus kõik lõpuks kätte. Ja siis tõstad käed ja annad alla.

misasja
misasja

kuhu ta sul kaob? See on küll nüüd leebelt öeldes naiivne lootus.

Ehh sind
Ehh sind

Ma ei mõista, millises maailmas te elate. Keegi ei oota mingit imeravimit.Teema on ju hoopis selles, et seda vaktsineerimist surutakse igal võimalikul moel peale. Ma ei tea, lugegege kasvõi postimehe artikleid korraks, saate aru, et see vaktsiin ju palju ei aita. Te ise usute hoopis, et see on imeravim. iisraeli kohta lugege, lugege, mida Ilja Lutsar kirjutab jne. Saate ka oma valeluuludest üle lõpuks.

Reelika.
Reelika.

Õige! Lapsevanem otsustab ja otsib ise oma lapsele süstimise koha.

To Reelika
To Reelika

just, just, lapsevanem ise otsustab. Nagu ka seda otsustab lapsevanem, kas laps või tema ise nakatub või ei.

misasja
misasja

vaktsineeritu nakatub samamoodi, mõni põeb raskemalt seda asja läbi, sellepärast kui ikka tervis kehvavõitu on, peaks võibolla tõesti kaaluma vaktsineerimist. Tervel inimesel seda vaevalt vaja on.

wpDiscuz