7

Pääste: eile põles Lääne-Nigula vallas suur talumaja

Lääne Elu

info@le.ee

5. augusti õhtul kell 18.26 sai Päästekeskus teate, et Lääne-Nigula vallas Nõmme külas põleb suur talumaja(7×28).

Päästjate saabudes oli taluhoone leekides ning üks kõrvalhoone praktiliselt hävinud. Inimene majas oli tervelt välja saanud.

Päästjad kaitsesid teist kõrvalhoonet ja tulekahju sai kustutatud kell 22.09. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
signe
signe

Ei see ole Lähtrus, seal pole ju merdki. Nõmme on ungru lossi juurest paremale, mööda mere äärt. Uuri uuesti oma kaarti väikehaapsallane.

Nimi
Nimi

Nõmme küla asub ka Väike-Lähtrus. Tean seda väga hästi

väikehaapsallane
väikehaapsallane

Lääne Nigula vald on nii hiiglaslik, et kus seal veel see Nõmme küla asub? Reformieelsete valdade nime järgi ajasid vähemalt piirkonna paika aga kõiki külasid kahjuks peast ei tea.

Juta
Juta

Kui juba internet käepärast, siis ei tee paha märksõnad google mapsi panna näiteks.

väikehaapsallane
väikehaapsallane

Mida väga vaja, seda otsingi internetist. Kuid argiuudistest tahaks ka ilma lisatööta aru saada. Miks mitte kehtestada kogu Läänemaal lõpuks osavallad ja määratleda kõiki sündmuskohti nende järgi?

väikehaapsallane
väikehaapsallane

Kuna niigi arutluseks läks, vaatasingi lõpuks kaardilt. Google mapsist kiirem on kaart.delfi.ee. Kurb oli teada, et põlenud, ilmselt klassikaline talumaja (taolisi enam juurde ei ehitata) asus Martna-Palivere vahel Väike-Lähtru külje all Uusküla ja Vanaküla kõrval. Minu meelest taolised kõrvalisemad kohad ongi põlis-Eesti. Suur-Haapsalu Nõmme asub Pullapää kandis ja Lääneranna valda on kah üks alles jäetud.

Suurvald
Suurvald

Äkki asub see Nõval? Aga see on õige küll, et mingi täpsema piirkonna võiks ära märkida.

wpDiscuz