16

Koalitsioon näeb presidendikandidaadina Jüri Raidlat (täiendatud kl 18.30)

Lääne Elu

info@le.ee

President Kersti Kaljulaid istutas möödunud aastal presidendikandidaadi Jüri Raidla tammikusse tamme. Foto: presidendi kantselei
President Kersti Kaljulaid istutas möödunud aastal presidendikandidaadi Jüri Raidla tammikusse tamme. Foto: presidendi kantselei

Reformierakonna ja Keskerakonna ühise presidendikandidaadi leidmise läbirääkimistel on favoriidina üles kerkinud taasiseseisvunud Eesti esimese justiitsministri Jüri Raidla nimi.

Postimehele nenditi koalitsioonist, et kuigi Raidla on tausta tõttu tugev kandidaat, siis praegu on kumbki erakond laiema toetuse otsimisel algusfaasis ka oma riigikogu fraktsioonis.

64-aastane Raidla on õigus- ja riigiteadlane, kes lisaks justiitsministri ametile on olnud Eesti Vabariigi põhiseaduse ekspertkomisjoni esimees ning Eesti Pangaliidu esimene tegevdirektor.

Kell 18.09 avaldas ERR uudise, milles teatati, et Raidla kinnitas ERR-ile, et ta lükkas tagasi koalitsiooni ettepaneku kandideerida Eesti presidendiks.

“Paar tundi tagasi andsin vastuse, et ma siiski kandideerimisest loobun,” sõnas Raidla.

“Mõnedes valdkondades ma lihtsalt pean oma ettevalmistatust presidendiameti täitmiseks ebapiisavaks,” põhjendas ta.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
uskmatu-toomas
uskmatu-toomas

Lehmakauplemine on alanud – Raidla ütles ära otsitud põhjusel aga kes on järgmine ?
Tooge Ansip Brüsselist – igati ustav inimene karastatud nii kompartei ladvikus,orienteerub hästi rahanduses Tartu päevade kogemusel kui ka tänapäeva pugejalikus välispoliitikas !
Viimases hädas sobiks ka Siim või Põlluaas kellel on eriti huvitavad
mõtteavaldused ??

Lääne Elu
Lääne Elu

Ükskõik kes aga mitte Põlluaas.

kaks halba
kaks halba

Sama käib Ratase kohta. Valitsuses olles istus EKRE Ratase peas, vabandas ja sõrme ei vibutanud EKRE suunal. Riigikogu esimehena ei tee suudki lahti, kui EKRE loobib inetusi, mõnitab ja on lihtsalt kultuuritu. Kui saab Ratas, on täpselt võrdne Põlluaasa saamisega presidendiks. “Joogid autosse” ka meest punastama ei pane.

Malm
Malm

imelik, et te ainult ekre s halba näete. Nii pime viha, et isegi ei taha süveneda, miks toorete sõnadega ja keda kostitatakse. Juu ikka põhjusega ja pakun, et sama inetult nagu neilegi öeldakse.

Malm
Malm

Miks? Kas norib idanaabriga tüli, sellepärast?

Ainult
Ainult

Pölluaas!

Ei tea
Ei tea

misasja nad jauravad, M.Kerro ju ennustas, et vuntsidega mees saab olema. Äkki Siim poiss mängitakse sisse, ma ei usu,et nad seda hr Põlluaasa pukki lasevad, ekre vastu viha liiga suur sallivatel

Majaomanik
Majaomanik

S.Kallas oleks pidanud saama eelmine kord juba presidendiks.

see komejant
see komejant

selle mõttetu ametiga tuleks lõpetada, ekre peaks tegema ettepaneku see institutsioon lõpetada, sest määratud ametnik pole mingi rahva president ja kedagi ei esinda

viloloog
viloloog

EKRE ei saa mingit ettepanekut teha, sest neid mõistetakse valesti ju kogu aeg!

Malm
Malm

pimedas vihkamises ei võeta pigem kuuldagi, mitte ei mõisteta. Küll nad mõistavad, aga ei taha seda välja näidata ja sama meelt olla. Halb väga halb, titeaed.

Majaomanik
Majaomanik

Juba kukkus ära.

ei midagi isiklikku
ei midagi isiklikku

sooviks kedagi nooremat,energilisemat …..kahju,et poliitika on nii räpaseks muutunud,et targad noored ei soovi selles osaleda (või ei anta neile võimalust)

kodanik n
kodanik n

Minagi toetaks noori, nt julge kirjanik ja aktivist Mikk Pärnits või LGBT ühingu esi/olend Kristel Rannaääre…..on teisigi.

Just
Just

jah pärnitsal on ilus roosa kleit, sobib esindama küll. Vot siis ma ühineks ka selle pundiga, kes praegugi pidevalt häbeneb Eestit ja kaasmaalasi

60 plus
60 plus

Kas ikka mineviku pärast sobib?

wpDiscuz