12

Mikk Tarraste päästis eluaegsest vanglakaristusest kahetsus

Ainus kergendav asjaolu oli Mikk Tarraste kahetsus, mis päästis ta eluaegsest vanglakaristusest. Foto: Malle-Liisa Raigla

20. mail mõistis Pärnu maakohus möödunud aasta 6. juunil Lihulas veresauna korraldanud Mikk Tarraste 20 aastaks vangi, põhjendatud kohuotsusest selgub, et Tarraste pääses eluaegsest vanglakaristusest tänu juhtunu kahetsemisele.

Kohus arvestas kahetsusena nii möödunud suvel meediale edastatud kui ka kohtusaalis öeldud kahetsust. Samuti luges kohtunik Rubo Kikerpill kahetsusena Tarraste kohtusaalis öeldud lauset: „Ausalt öeldes, vaadates seda ja nähes neid videoid ja ülekuulamisi siin kohtus, tunnen, et minul siin istuda süüdistatavana on palju lihtsam kui kannatanutel.”

„Kohus saab aru, et süüdistatav mõistab kannatanute valu, mõistab, mida nad on kaotanud tema poolt toimepandu tagajärjel, samuti et vigastuste või elu kaotamise läbi kannatasid ju kannatanud ja nende lähedased, mitte süüdistatav ise,” seisab kohtuniku Rubo Kikerpilli otsuses.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
nii on
nii on

Täiesti objektiivne karistus Eesti kohtupraktikat arvestades. – – mujal (Anglo-ameerika kohtus) oleks saanud kas eluaegse või surmanuhtluse.

...
...

See ei ole aus. Minu pereliikme sõber on surnud.
Kas vabandus ja kahetsus tõi meie pereliikme sõbra tagasi? EI.

Vahi nalja
Vahi nalja

Tundub tõesti, et Eesti kohtunikkond vajab restarti. Õigusmõistja arvas, et kuulis kohtusaalis süüdlaselt kahetsust kuigi teised seda ei kuulnud…kuhu veel?

ära valeta
ära valeta

Kahetsuse avaldust sai jälgida isegi meedia vahendusel.

Tiki
Tiki

Täitsa lõpp, mis õigusriigist me räägime! Nagu Mehhiko seebikad-kahetse ja kõik läheb edasi…

miki
miki

Ei lähe edasi vanaviisi, vaid ta peab 20 a vanglas istuma.

Para Grahv
Para Grahv

Jutuks hea küll…

Pamp
Pamp

Mõttetu siin kommenteerida ja kahetsus on kohtusaalis tavaliselt enda naha päästmiseks. Minge küsige vanglas vangide käest, nad kõik ütlevad ühest suust, et on süütud.

nii oli
nii oli

Tarraste tunnistas ennast süüdi.

Indrek lolk
Indrek lolk

Vahi kus kriminaal. Mis päeval ja kl saab küsima minna? Pambu nimi on rohkem vigureerinud kannatanute nimekirjas kes kraaksuvad ja siis tuupi saades liduvad kittuma. Kakale vist.

Kolk
Kolk

Olen olnud vanglas päris pikalt. Ei ole vaja väljamõeldisi kirjutada!

Pamp
Pamp

Näha jah , kaugele ka veel ……

wpDiscuz