Kergejõustiku meistrivõistlustel osales ligi 150 noort

Neidude B-klassi kõrgushüppe kolm paremat. Foto: Kaja Ladva

Reedel, 4. juunil toimusid Haapsalu linnastaadionil Läänemaa koolispordi liidu meistrivõistlused kergejõustikus, kus osales ligi 150 noort.

Võistlused toimusid kolmes vanusegrupis. Mõõtu võtsid 11-12-, 13-14- ja 15-16aastased noorsportlased.

Kõige nooremate tüdrukute D-klassis noppis kaks tiitlit Haapslau põhikooli õpilane Gerda Kikas, kes hüppas kaugust 4.00 ja kõrgushüppes ületas 1.40. Lisaks oli ta 60 meetri sprindis 9,3-ga kolmas.

Sprindi võitis Meribel Kaljo Uuemõisa algkoolist. Võiduajaks talle 9,0. Pika jooksudistantsi, milleks oli 600 meetrit, läbis kiiremini Kaiti Koit Palivere põhikoolist. Temale ajaks 2.14,5. Siin oli jooks ülihuvitav Loore Erit Ridalast ja Mia-Delisa Mäemurd Haapsalu põhikoolist kaotasid võitjale natuke üle sekundi. Palli viskas kõige kaugemale Anna-Britt Aser, tulemuseks 35 meetrit. Lisaks sprintis ta 60 meetrit 9,1-ga, mis tagas hõbeda.

Sama vanade poiste hulgas sai kaks kuldmedalit jooksmises Haapsalu algkooli poiss Kaspar Järvi. 60 meetrit läbis ta ajaga 8,5 ja 1000 meetrit 3.47,1-ga. Kaugushüppes võidutses Jass Rosenberg  Ridala põhikoolist. Talle mõõtsid kohtunikud 3.90. Pärtel Tederov võitis kõrgushüppe 1.25-ga. Sten-Joonas Hein oli aga parim palliviskes 38 meetriga. Mõlemad poisid õpivad Haapsalu põhikoolis.

C-klassi ehk 13-14 aastaste tütarlaste võistluses tegi tubli etteaste Martna põhikooli kergejõustiklane Kätlin Randma, kes võitis 60 meetri sprindi 8,5-ga ja kaugushüppe 4.36-ga. Sprindis sai temaga sama aja Haapsalu põhikooli sportlane Egle Kolga.

Ka Simona Ladva võitis kaks tiitlit. Haapsalu põhikooli esindajale kuulusid need kõrgushüppes, tulemusega 1.40 ja kuulitõukes 11.51. Janely Eilpuu Ridalast oli parim palliviskes 39 meetriga . 600 meetri jooksus oli vastupidavam Haapsalu põhikooli õpilane Kata Karlis 2.05,5ga.

Sama vanade poeglaste võistluses näitas vabariigi üks omavanuste paremaid noori Kevin Matteus taas oma taset. Kullamaa poiss võitis kolm kuldmedalit. Kaugust hüpaps ta 4.99 ja kõrgust 1.60. Lisaks suutis ta kuuli tõugata 13.38.

Päeva kiireim poiss selles vanuses oli aga Sander Jaaska. Haapsalu põhikooli õpilane läbis 60 meetrit 7,7 sekundiga. 1000 meetrit läbis ta 3.36,8-ga mis andis samuti kuldmedali. Karl Kikas Haapsalu põhikoolist viskas aga esikohavääriliselt palli 62,5 meetrit.

Kõige vanemad 15-16 aastased kergejõustiklased näitasid tehniliselt väga häid sooritusi. Neljakordseks võitjaks tuli Eesti parimaid mitmevõistlejaid Emma-Kathrina Hein. Haapsalu põhikooli sportlane läbis 100 meetrit ajaga 13,3. Kaugust hüppas ta koguni 5.32. Odaviskes oli ta parim 35 ja poole meetriga ja kuulitõukes 10.46-ga. Kõrgushüppes napsas sõbranna ees esikoha Ridala neiu Kleer Jaani. Tulemuseks nagu Heinalgi 1.50.

Oru neiu Karen Loorens võitis 800 meetri distansti ajaga 2.48,9. Pea kõikidel aladel võsitles medalivääriliselt ka Annely Bankier. 100 meetris tuli näiteks hõbe ajaga 13.4 sekundit.

Sama vanade noormeeste 100 meetris näitas väga hea aega Sander Soome. Haapsalu põhikooli õpilane läbis staadionisirge 11,7 sekundiga. See aeg tagaks kindlasti medali ka täiskasvanute Läänemaa meistrivõistlustel. Kolm kuldmedalit võitis aga Haapsalu põhikooli sportlane Oliver Laasik. Kaugust hüppas ta 5.33, kõrgust aga 1.55. Lisaks läbis ta 1500 meetrit 6.04,2-ga. Kullamaa keskkooli kergejõustiklane Maaris Nego võidutses aga just kahel tenilisel alal, kuulitõukes ja odaviskes. Kuuli tõukas ta 11.76 ja oda lennutas 29.50.

4X100 meetri teatejooksudes võtsid kolm kuldmedalit Haapsalu põhikooli teatekvartetid.

Noored kergejõustiklased tulevad taas Haapsalu staadionile juba 9-10.juunil. Siis püütakse TV10 Olümpiastardi norme täita.