11

Lääne-Nigula volikogu valis teede ja tervisespordikeskuse vahel

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Jüri Ott (vasakult), Kadri Lukk, Jaanus Ratas ja Marek Topper olid selle poolt, et koroonaraha läheks Pikajalamäe tervisekeskuse edendamiseks. Foto: Urmas Lauri

content/uploads/2021/05/Jüri-Ott-Kadri-Lukk-Jaanus-Ratas-ja-Marek-Topper-urmas-lauri-1.jpeg"> Jüri Ott (vasakult), Kadri Lukk, Jaanus Ratas ja Marek Topper olid selle poolt, et koroonaraha läheks Pikajalamäe tervisekeskuse edendamiseks. Foto: Urmas Lauri[/caption]
Lääne-Nigula vallavolikogu istungil tuli volikogu liige Marek Topper välja ootamatu ettepanekuga kasutada Palivere turismi- ja tervisespordikeskuse arendamiseks nii riigi investeeringutoetuse kui ka vallaettevõtte arvel olevat raha.

Lääne-Nigula vald sai riigilt lisaeelarvega investeeringuteks 189 000 eurot nn koroonaraha, mille puhul kaaluti, kas investeerida see valla teede korrastamisse, Palivere keskuse arendamisse või Taebla staadioni ehitamisse.

„Täna otsustame siin laua taga, kas teed või tervis. Mina seaksin esikohale tervise. Selle raha eest märkimisväärselt teid teha ei saa, seda enam, et igal aastal laekub teede jaoks riigilt raha,” lausus Topper. Topper tegi volikogus ettepaneku paigutada 189 000 euro suurune investeeringutoetus teedele laialipuistamise asemel hoopis hinnanguliselt 400 000 eurot maksma minevasse Pikajalamäel asuva tervisespordikeskuse hoonesse, et ehitusega saaks plaanitust varem pihta hakata.

Topper: raha on olemas

Topper ütles volikogu istungil, et raha teenindushoone ehituseks oleks juba praegu olemas – lisaks riigilt saadavale koroonarahale pakkus ta mitut rahaallikat.

„Lääne-Nigula Varahaldusel on 300 000 eurot, koroonaraha 189 000 sellele lisaks, riigilt saab järgmisel aastal 40 000 eurot, millele on meil kohustus juurde panna veel 40 000, ja tean, et eraettevõtja tahab ehituse käigus toetada keskust 10 000 euroga. Kokku seega 580 000 eurot,” ütles Topper.

„See on mõtlemise koht, kas pudistame 189 000 laiali või teeme 580 tuhandega valmis ühe asja, mida saame kasutada nii meie, meie lapsed ja ka lapselapsed,” ärgitas Topper volikogu liikmeid.

Topperi toetuseks võttis volikogus sõna ka Jüri Ott: „See on märgiline objekt. Koroonaraha sinna paigutamine oleks seeme,” ütles Ott.

Siiski otsustas volikogu ülekaaluka häälteenamusega paigutada koroonaraha teede remonti. „Ega meie suuda mõne häälega volikogu tahet muuta,” nentis Topper pärast hääletust.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
erametsamaa omanik
erametsamaa omanik

Marimetsa LK alal erametsamaadele kergliiklusteed, mustkattega teed, matkarada, vaatetorni ja muud tegevused tuleb kustutada üldplaneeringu eelnõust. Erametsamaa omanikud lepinguid ei sõlmi.
Riigimaale sobib suunata võimalusel tegevusi.

Eraldatud raha on õige tervisekeskuse rajamiseks kasutada.

omal ajal
omal ajal

ka ridala volikogu otsustas, et kõige etem on volikogu liikmete koduteed ära asfalteerida.

Just
Just

Selline on volikogu tase.

teemeister
teemeister

Kui pole korralikke teid, pole midagi.

anna abi
anna abi

Kas LE peab oma lugejaid lolliks? Või on artikli autor lollakas? 22. mai 2021 17:17 juba ilmus sellekohane artikkel.
Sama juhtus ka Nõva Kooli õiguskaitse tühistamise artikliga, esmalt ERR-i uudis ja siis sõna-sünalt sama oma artikkel.
Muide, majandus- ja planeerimiskomisjoni istungil rääkis Palivere Pikajalamäe projektist isiklikult Neeme Suur, seega keegi valetab.
Kas ajakirjanikulaadsel on raske veidigi uurida asju, mitte kirjutada ümber valla pressiteateid?

Tõsi
Tõsi

Suur läks eelarve komisjonist majanduskomisjoni ja vahepeal oli see mõte tema mõtteks muutunud, mis võib parem olla. Tutvuge arendus ja eelarve komisjoni protokolliga. Head tutvumist!

...
...

Protokollidega on alati huvitav tutvuda, eriti L-N vallas, olgugi, et nad alati täit tõde ei edasta.
Tõde on üldse L-N vallas “vaieldav”. On olemas valla “tõde” ja faktid. Valitsejat faktid ei sega, ajakirjanikku peaksid segama.
Unes nägin, et kui viimast veidi “määrida”, saab asja libisema. Ja sobivaid uudiseid tuleb, nagu Vändrast saelaudu. Aga see ju vaid uni, ei enamat.

Kaamera mehed
Kaamera mehed

Pead olema peetri sõber või sugulane ja loosi õnn langebki sulle sülle. Kuniks petsipeale kitse pannakse ja see ühe öö politseis ära istudes kõik välja räägib. Nii on.

Ilmselt
Ilmselt

Purjus, seos puudub.

Arvos
Arvos

Nüüd pudistatakse ühte kohta üle poole milli maha.

kui
kui

vaadata seda minu arust Lõhmuse poolt ajusurmas olevat volikogu kampa, siis vaenulikumat tegutsemist valla rahva vastu pole vist olemas. See oli ajalooline võimalus lugupeetud Mati Kallemetsa elutööle väärikas edasiarendus anda ja ehitada lõpuni Palivere suusa ja puhkekeskus laste ja valla spordirahva tarvis.Pärnpuu ja veel mõned tegelased, kes pole kunagi suutnud midagi valla heaks teha olid häälekalt vastu, nagu nad olid ka tuuganite poolt. Võib- olla valla rahvas ärkab ikka ülesse ja saab väikese mõtteharjutuse järel aru, kes nende eest seisavad, kes üritavad ainult oma kasu peale mängida

wpDiscuz