7

Galerii: Leedi Hallimäe mälestuskivi avati muistse kombe järgi

Iidse kombe kohaselt tuli pühapaika viia ande. Foto: Malle-Liisa Raigla

Neljapäeva õhtul avas kaitseliit Leedi Hallimäe muinaslinnuse kohal mälestuskivi metallplaadiga, millel on kõigi Eesti muinaslinnuste kaart.

Kivi avamisel seisid kaitseliitlased tõrvikutega kivi kõrval valves, viidi läbi iidne kombetalitus ja kõlas torupillimuusika.

Malle-Liisa Raigla fotod

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Kivi püsti
Kivi püsti

Kelgurajale

2. kodanik
2. kodanik

Kas need mustad rööpad pildil kivi taga on kelgurada?

Hellat
Hellat

Need on mingisuguse masina jäljed

Vanamoodne
Vanamoodne

Vanasti oli sealkandis Leediküla. Ons nüüd moekam nimi pandud või asuvadki kõrvuti Leediküla ja Leedi, millest kuulen oma kõrges keskeas põlise läänlasena esimest korda?

Hellat
Hellat

Tegu on siiski kahe erineva kohaga. Leediküla asub Hallimäest umbes 2 kilomeetrit eemal

Vanamoodne
Vanamoodne

Siiski jään umbusklikuks. Igal juhul näib tegu olevat kohanime modimisega – kas uuemaks või vanemaks. Viimast respekteerin aga nudimist mitte. Muidu kirjutab ajaleht homme, et Heltermaale väljub praam Rohust, mitte Rohukülast. Toon kaks väidet. Esiteks, külad võivadki olla väga suured, näiteks Ehmja suurfarmist Ehmja metsavendade punkrini on 5 km (Martna vald). Teiseks, isegi kaart.delfi.ee (mida ilmselt iga päev ei uuendata), näitab mustvalgel, et Hallimäe asub Leedikülas, kui kaardile toksates viskab ette konkreetse maatüki andmed.

Ajalugu
Ajalugu

Leedi Hallimägi (ka Kedre Linnamägi) on Muinas-Eesti linnamägi Lääne-Nigula vallas Kedre külas. https://et.wikipedia.org/wiki/Leedi_Hallim%C3%A4gi

wpDiscuz