18

Hannes Rumm: rahva lemmik ja isatapja Tanel Kiik

Sotsiaalminister Tanel Kiik Haapsalu sotsiaalmajas. Foto: Urmas Lauri

2019. aasta aprillis pälvis valitsuse noorim minister Tanel Kiik (30) tähelepanu peamiselt afroameerikaliku juuksepahmaga.

Väikese avansina iseloomustasid ajakirjanikud ühe kõige riskantsema ministriportfelli võtnud sotsiaalministrit terava taibu ning suure töövõimega inimesena. Kui selle valitsuse lagi 13. jaanuaril ministritele ootamatult kaela kukkus, astus Kiik kabineti rusude vahelt välja suurima võitjana. Kuigi just tema vastutusvaldkonda räsis koroonakriis kõige otsesemalt ning just teda mõnitasid pidevalt kolleegid Mart ja Martin Helme.

Nädal enne valitsuse lagunemist avaldas Kantar Emor küsitlustulemused, mille kohaselt on Eesti elanike seas kõige usaldusväärsem poliitik sotsiaalminister Tanel Kiik. Selles küsitluses uuriti veerandsaja tipp-poliitiku usaldusväärsust.

President Kersti Kaljulaidi ning populaarseima Euroopa Parlamendi liikme Marina Kaljuranna hea maine (neid usaldab 48% Eesti elanikest) on loogiline. Sotsiaalministri ülikõrge usaldusväärsus (49%) aga üllatas, sest vaid 20 kuud varem kogus ta valimistel 237 häält ega pääsenud riigikokku.

Kiik suutis kooronakriisi oma kasuks pöörata, ehkki nii raskel ajal võinuks see lõppeda ka läbipõlemisega.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Noo
Noo

Tiira taara autoga, varsti kraavi sõidan ma

Misse
Misse

Isikuomadustelt ei saa Ratast ja Savisaart ühte katlasse panna. Savisaar oli autokraat (poliitikas räägime temast ainult minevikuvormis). Ratas on hea meeskonnamängija. Millest küll artikli autor järeldab, et Kiik plaanib kunagi üle laipade minna – arumaisaa.

Jüri
Jüri

Mida ma praegu lugesin?! Selline soperdis,et oh õudu!

Linlane
Linlane

Väga inetu ebaõnnestunud pealkiri, lausa solvav tubli noormehe kohta

Tubli?
Tubli?

Seleta mida see tubli noormees on sooritanud viimaste aastate jooksul tervishoiu parandamiseks? Kas seda, et LGBT saab seadust rikkudes raha või seda, et diabeetikutel võetakse töövõimetoetused ära?

Linlane
Linlane

Koroona ajal juhitud nii rasket valdkonda pidasin silmas

kodanik
kodanik

On siis hästi juhitud või?

Mõte
Mõte

Kas te sisu ka lugesite?

Linlane
Linlane

Nii solvata ja nimetada isatapjaks, see on minu arvates liig.

Vanamoodne
Vanamoodne

Kas sotsiaaliministeerum oli vanem1 ja vanem2 ideoloogia taga? Kui jah, ja kui Kiik peaks lgbtkkjh-värgi Eesti dokumendikeeles taaskehtestama, oleks artikli pealkiri isegi õigustatud. Enamik siinkommijaid aga täisartiklit niikuinii ei loe (ma pole ka veel lugenud). Seni võinuks jah viisakam pealkiri olla.

Andkem
Andkem

…sotsist roolijoodikule andeks,sest ta ei tea,mida räägib…

Mõte
Mõte

Kas te artikli sisu ka lugesite?

Majaomanik
Majaomanik

Kas inimese nimetamist isatapjaks ei ole mitte vihakõne? Ja seda propageerib mees roosast erakonnast roosas lehes!!

Majaomanik
Majaomanik

Mitu häält on valimistel saanud K.Kaljulaid??

Nii on
Nii on

Haridus matsi ei riku.

Tiit
Tiit

LE on ammu-teada sopaleht. Ja kui veel kirjutab rumm…

Mõte
Mõte

Kuidas saab peamiselt kohaliku elu kajastav ajaleht olla sopaleht? Kas te artikli sisu ka lugesite? Mis osa sellest kvalifitseerub sopaleheks?

uskmatu-toomas
uskmatu-toomas

Hr.Rumm palun kirjuta ikka kaine peaga või on see Lääne Elu leheneegrite pandud pealkiri.

wpDiscuz