0

COVID-19: Läänemaale lisandus kaks koroonaviirusega nakatunut (täiendatud kl 11.39)

Lääne Elu

info@le.ee

Foto: Pixabay

Terviseameti andmetel tehti viimase ööpäevaga 5285 testi, millest 579 ehk pea 11 protsenti osutus positiivseks. Suri neli inimest.

Kõige enam ehk 346 positiivset testi lisandus Harjumaale. Ida-Virumaale tuli juurde 106, Tartumaale 35, Raplamaale 16 ja Pärnumaale 15 nakatunut.

Lääne-Virumaale lisandus 13, Võru- ja Järvamaale mõlemasse üheksa, Viljandimaale viis, Saare-, Lääne-, Jõgeva- ja Valgamaale kõigisse kaks ning Põlvamaale üks juhtum. 16 inimese puhul puudus rahvastikuregistris elukoht.

Ööpäevaga suri neli inimest, 90-aastane naine, 83-aastane naine, 73-aastane mees ja 44-aastane mees. Kokku on koroonaviirusega Eestis surnud 174 inimest.

Haiglaravi vajab 340 patsienti, kellest 18 on juhitaval hingamisel ja 30 intensiivravil. Päev varem oli haiglaravil 331 inimest, kellest 17 oli juhitaval hingamisel ja 29 intensiivravil.

Nakatumisnäitaja viimase 14 päeva jooksul 100 000 elaniku kohta on 523,10 (ööpäev varem 505,88).

Terviseameti jälgimisel on üle 29000 inimese

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 18700 inimese, kellest 3887 on nakatunud.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 6000 inimese, kellest nakatunud on 1606.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on ligi 2800 inimest, kellest 588 on nakatunud.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 1800 inimese, kellest 377 on nakatunud.

Haiglas viibib 340 koroonaviirusega nakatunut, ööpäeva jooksul suri neli viirusega nakatunud inimest
20. detsembri hommikuse seisuga viibib haiglas 340 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on 17 patsienti. Koju saadeti 4 inimest, üks inimene viidi üle mitte-COVID-19 osakonda ning kaks inimest teise haiglasse. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati 20.

Ööpäeva jooksul suri neli koroonaviirusega nakatunud inimest – 90-aastane naine, 83-aastane naine, 73-aastane mees ja 44-aastane mees. 44-aastane mees on siiani noorim elu kaotanud koroonaviirusega nakatunu Eestis. Kokku on Eestis surnud 174 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 1125 COVID-19 haigusjuhtumit 1101 inimesega.

20. detsembri seisuga on tervenenud 13049 inimest. Neist 9913 inimese (76%) haigusjuhtum on lõpetatud, 3136 inimese (24%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud enam kui 582500 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 21794 (3,7% testide koguarvust). Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 231157 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 1666 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 523.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Vähendame kontaktide arvu, katkestame nakkusahelad

Eesti meditsiinisüsteemi ähvardab ülekoormus. Meie eesmärk on peatada viiruse leviku kasv ja püüda olukorda säilitada, et seejärel saavutada nakatunute arvus langustrendi.

Seetõttu peab jõule ja aastavahetust tähistama tänavu ohutult – tähista jõule vaid lähimate pereliikmetega. Enne lähedastega kohtumist veendu, et kõik on terved. Jõule tähistades hoia mõõdukat distantsi ka pereliikmetega.
Haigusel on peiteaeg, seega vähenda igasuguseid lähikontakte juba praegu, et vältida võimalikku nakatumist – selleks, et saaksid jõuludel olla koos perega. Mõtle enne välja minekut oma käigud läbi.
Eelista sisetingimustele vabas õhus aega veetmist.

Mõtle enne välja minekut oma käigud läbi. Võimalusel kasuta asjaajamistel e-kanaleid.

Võimalusel kasuta asjaajamistel e-kanaleid. Jõuluostude tegemisel ajasta need aegadel, mil kauplustes on vähem rahvast. Kontaktivabalt saab oste teha internetis.

Kutsume üles hoiduma talvevaheajal välismaale reisimisest. Välisreisid tuleks koroonaviiruse jätkuvalt kõrge leviku tõttu teistes riikides edasi lükata.

Kui sa oled nakatunud või lähikontaktne, siis püsi kodus. Isegi kui sa pole terviseametilt teavitust veel saanud.

Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi- ja Facebooki-lehelt.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz