Riik saatis vähekindlustatutele miljon maski 

Foto: Pixabay
Foto: Pixabay

Valitsus otsustas vähekindlustatud inimestele saata riigi kesksest varust miljon ühekordset kirurgilist maski seniks, kuni neile ollakse valmis tarnima juba varasemalt ette nähtud korduvkasutatavad maskid.

„Saatsime esmaspäeval riigi kesksest isikukaitsevarude laost välja miljon ühekordset kirurgilist maski, et igale vähekindlustatud inimesele oleks hetkel tagatud vähemalt üks karp ehk 50 maski,“ lausus riigihalduse minister Anneli Ott. „Tahame sellega kindlustada, et inimestel oleks igal juhul vajalikud isikukaitsevahendid olemas seniks, kuni saame laiali jagada korduvkasutatavad maskid.“

Ott selgitas, et kuna viiruse oht jääb kehtima veel pikaks, siis on igal juhul mõistlik tagada inimestele kvaliteetsed korduvkasutatavad maskid. „Oleme põhjalikult erinevate pakkujate korduvkasutatavaid maske testinud ning see tõi ka vajaduse  laiendada algset pakkujate ringi. Nüüdseks on selgunud kõik lõplikud kvaliteeditestide tulemused ja loodetavasti saame ka korduvkasutatavad maskid toimetulekutoetuse saajatele õige pea kätte toimetada.“

Maskide kohustuslikuks muutumise valguses otsustas valitsus tagada riigi poolt igale vähekindlustatud inimestele kaks korduvkasutatavat maski. Kõikidele toimetulekutoetuse saajatele kahe maski hankimiseks tähendab see kokku 40 000 maski, mille jagavad välja kohalikud omavalitsused. Kuni korduvkasutatavate maskide saabumiseni saavad vähekindlustatud ühekordseid maske.

Miljon ühekordset kirurgilist maski saadeti laiali omavalitsustele, kes peavad tagama maskide jõudmise inimesteni.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments