Läänemaale lisandus üks koroonaviirusega nakatunu

Foto: Pixabay
Foto: Pixabay

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2 038 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 57 testi tulemus osutus positiivseks.

Üks positiivne test tuli Läänemaale, uus juhtum on toodud sisse Euroopa Liidu riigist. Aktiivseid haigeid on Läänemaal hetkel seitse.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 43 inimesel. Ida-Virumaale lisandus viis ning Saaremaale neli uut juhtu. Läänemaale, Põlvamaale, Raplamaale ja Viljandimaale lisandus üks uus koroonaviirusesse nakatumine. Ühel positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht. Reeglina on sellisel juhul tegemist välismaalasega.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 52,22.

Harjumaa 43 (neist 33 Tallinnas) uuest juhtumist kolm on seotud nakatumisega pereringis ning kolm nakatumisega töökohal. Üks uus juhtum on seotud Ida-Tallinna keskhaiglaga ning ühe juhtumi nakatumise asjaolud on teadmata. Ülejäänud nakatumiste asjaolud on täpsustamisel. Ühe juhtumi lahendamine anti üle ida regionaalosakonnale.

Põhja regionaalosakonna inspektorite jälgimisel on ligi 2700 inimest, kellest 377 on haigestunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada üheksat kollet, millest suurim on Ida-Tallinna keskhaigla kolle, kus lisaks 26 töötajale on haigestunud 15 ravil olnud patsienti ja kaks kohviku töötajat. Läänemere gümnaasiumi koldega seoses on haigestunud 26 õpilast ja 10 õpetajat. Esimese töökoha koldega on seotud 23, Haapsalu nostalgiapäevade koldega 8, Päästeameti koldega seitse, teise töökoha koldega seitse ja perekonna koldega kuus juhtumit. Kolmanda töökoha koldega on seotud viis ja teise pere- ja tutvuskonna koldega on mõlemaga seotud viis haigusjuhtu.

Ida-Virumaa uutest juhtumitest kolm on seotud nakatumisega töökohal, ühel juhul sai inimene nakkuse pereliikmelt. Ühe juhtumi asjaolud on täpsustamisel.
Kokku on ida regiooni tööpiirkonnas kümme aktiivset kollet, millest Kohtla-Järve töökoha koldega on seotud seitse, esimese Sillamäe töökoha koldega 14 ja teise Sillamäe töökoha koldega üheksa inimest. Tutvuskonna koldega on seotud 30, Tammiku põhikooli koldega 11, Kohtla-Järve kesklinna põhikooliga 6, teise Ida-Virumaa pereliikmete ja tuttavate koldega seitse ja Kohtla-Järve sünnipäeva koldega viis inimest. Täna lisandusid ida regionaalosakonna jälgimisele ka Jõhvi gümnaasiumi kolle (kuus haigestunut) ja Jõhvi hooldekeskuse kolle (samuti kuus haigestunut, kellest viis on kliendid ja üks töötaja).

Ida regionaalosakonna jälgimisel on ligi 1000 inimest, kellest on haigestunud 193.

Viljandimaa nakatunu elab Harjumaal ning temaga suhtlemine läheb üle põhja regionaalosakonnale. Ülejäänud lõuna regionaalosakondade tänaste haigusjuhtude asjaolud on täpsustamisel.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on koroonaviirusega seoses üle 400 inimese, kellest 60 on haigestunud. Regiooni jälgimisel on üks aktiivne kolle Võru töökoha kolle, millega on seotud 23 haigestumist.

Saaremaa nelja uue juhtumi puhul on tegemist perekondliku nakatumisega. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on ligi 260 inimest, kellest 31 on haigestunud.

2. oktoobri hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 36 inimest, juhitaval hingamisel on kaks patsienti. Koju saadeti kaks patsienti, uusi COVID-19 juhtumeid avati kolm.

Ida-Viru keskhaiglas suri koroonaviirusesse nakatunud kokku 84-aastane mees, kokku on Eestis surnud 66 koroonaviirusesse nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 469 COVID-19 haigusjuhtumit 456 inimesega.

2. oktoobri seisuga on tervenenud 2 675 inimest. Neist 2 052 inimese (76,7%) haigusjuhtum on lõpetatud, 623 inimese puhul (23,3%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on võimalik saatekirjaga koroonaviiruse ninaneelu proovi anda 18 testimispunktis, millest kolm asuvad sadamas ja lennujaamas ning on mõeldud Eestisse saabujate testimiseks.

Eestis on kokku tehtud ligi 218 000 esmast testi, nendest 3 507 ehk 1,6 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
10 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Valdo
3 aastat tagasi

Kahju Sinust Postimees, nimi uhke aga vihane.
Naudi ilusat sügist ja ole terve.

Postimees
3 aastat tagasi

Need eitajad ja lapikmaalased tuleks gaasiahju täie pasaga lükata, saab ülejäänud inimkond edasi minna eluga

Chh
3 aastat tagasi
Reply to  Postimees

Rohud võtmata või manustasid üle?

Postimees
3 aastat tagasi
Reply to  Chh

Chh ära mölise tont

Chh
3 aastat tagasi

Ehk saas üle sellest covidist juba, varsti tuleb gripi hooaeg…, mis statistiliselt 10x ohtlikum juuuuu….

Postimees
3 aastat tagasi
Reply to  Chh

Chh
Sa oled loll

Chh
3 aastat tagasi
Reply to  Postimees

Õnneks on see ainult sinu arvamus, mille üle saad uhke olla :)))

Postimees
3 aastat tagasi
Reply to  Chh

Sa oled topeltloll..
Kui missioonilt tagasi tulen saadan su prussakad Haigla ravile värdjas

juss
3 aastat tagasi
Reply to  Postimees

Et nüüd siis nimetatakse seda missioonil olemiseks!

Tegin keldrisse aseme juba Jaanipäeval näeme.
3 aastat tagasi

Ma