Pühapäeval selgusid Läänemaa meistrid takistussõidus

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Minna Veedler Poanse tallist võitis 90 cm parkuuris kuldse ja 105 cm parkuuris hõbedase medali. Arvo Tarmula
Minna Veedler Poanse tallist võitis 90 cm parkuuris kuldse ja 105 cm parkuuris hõbedase medali. Arvo Tarmula

Ridala ratsakeskuses toimusid pühapäeval esimesed Läänemaa meistrivõistlused takistussõidus.

Ridala ratsakeskuse treener Riina Raba on tulemustega rahul. „Meie talli tuli Läänemaa meistrivõistluste arvestuses üks kuldmedal ja kaks hõbedat,” ütles Raba.

Kuldse medali sai 75 cm parkuuris Kristiina Järvik hobusel Primadonna. Hõbeda sai samas klassis Iida Sullakatko hobusel Port Artur. Teise hõbedase medali võitis Iida Sullakatko ema Auno Sullakatko 90 cm parkuuris hobusega Zhutacor.

„Juhtus nii, et laps toodi trenni ja siis hakkas lapsevanem ka ratsutama,” selgitas Raba.

Kokku oli 36 starti kolmes klassis: 75 cm, 90 cm ja 105 cm parkuuris. Läänemaa meistrivõistluste üle peeti eraldi arvestust, kus läksid arvesse Läänemaa ja Lääneranna valla ratsasportlaste tulemused.

Mõte Läänemaa meistrivõistlused korraldada sündis Läänemaa ratsaspordiklubi juhatuses sel kevadel ja otsustati kohe, et see tuleb ära teha. „Sellest on hästi kaua räägitud. Haapsalus ja Läänemaal on palju tugevaid sõitjaid ja ka palju lootustandvaid noori ratsasportlasi. Et meil ratsutamine meil edasi areneks, tuleb noorele pidevalt võistluskogemust anda,” rääkis klubi juhatuse liige Mari-Liis Parbus.

Raba sõnul on võistluste korraldamiseks tingimused ratsakeskuses väga head.
„Kuskil põllu peal seda ju ei tee. Meil on vaeva nähtud, et oleks olemas maneež ja platsid – varem neid Läänemaal ju polnud,” rääkis Raba.

Tänu sellele on ka ratsutamise populaarsus kasvanud.

„Veel viisteist aastat tagasi ei olnud Läänemaal ratsasporti olemaski, nüüd on juba mitu talli, võistlevad lapsed ja täiskasvanud ka,” ütles Raba.

Parbus nentis, et koroonaviiruse levides kerkis korraks päevakorda ka risk, et võistlustele mujalt lihtsalt ei tuldagi ja Ridala talli sportlased peavad omavahel mõõtu võtma.

Pühapäeval tuldi Ridalasse võistlema siiski ka Eestimaa teistest paikadest. „Pea kaks kolmandikku olid teistest Eesti paikadest,” ütles Parbus.

„Saime juba ka tagasisidet, et võistlused olid väga hästi korraldatud. Millega ma ka ise rahule ei jäänud, oli, et rajameister tegi liiga raske raja. See oli ka ainuke kriitika,” ütles Raba.

Läänemaa meistrivõistlused võiks Raba sõnul nüüd traditsiooniks saada.

„See on väga oluline, sest paneb meie sportlased rohkem pingutama, lastel on siis stiimul rohkem harjutada,” ütles Raba.

„Järgmisel korral on plaan teha võistlused, mis on ka ratsaliidu kalendris – siis on oodata veelgi rohkem ja tugevamaid osalejaid,” rääkis Raba.

Praegu Läänemaa ratsaspordiklubi ratsaliitu ei kuulu, kuid sinna astumine on lähiajal plaanis. Parbus lisas, et ratsaliidu võistlused tähendavad ühtlasi ka korralduses kõrgemat ja paremat taset.

Saaremaa ratsasportlased on tulnud välja ideega taaselustada kunagine Lääne regiooni karikasari, mille etapid toimusid Saaremaal, Hiiumaal ja Läänemaal.

„Hakkame sellele nüüd uuesti hinge sisse puhuma,” ütles Raba.

Võistluste korraldaja on Läänemaa ratsaspordiklubi.

 

Läänemaa meistrivõistlused takistussõidus 2020

Võistleja/hobune

75 cm parkuur

  1. Kristiina Järvik Primadonna
  2. Iida Sullakatko Port Artur
  3. Eliise Kängsepp Lepquito

90 cm parkuur

1. Minna Veedler C-and-B
2. Aune Sullakatko Zhutacor
3. Kristiina Järvik Lord Castlemaine

105 cm parkuur

1. Riho Viik Oberon
2. Minna Veedler C-and-B
3. Klarissa Linnam Oberon

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments