Läänemaa naiste jalgpallimeister selgus Linnamäe väljakul

Naiskondade ühispilt. Renno Silde

Pühapäeval toimusid Linnamäel 2020. aasta naiste jalgpalli meistrivõistlused. Kevadel toimuma pidanud esivõistlused lükkusid edasi.

Algul oli meistrivõistluste toimumispaikasid kavas päris mitu. Taebla, kus aastaid toimunud mitmed suured jalgpalliturniirid, Martna, väga korras väikese põhikooli jalgpalliväljak, kus ennegi Läänemaa meistreid selgitatud. Samuti Haapsalu, kus võimalused mängida nii kunst- kui ka loodusmurul.

Lõpuks otsustas peakohtunik Enn Kerge, et võistlused toimuvad Linnamäe uuel ja väga hea kvaliteediga muruväljakul.

Väljaku valmistas turniiriks ette Oru kooli kehalise kasvatuse õpetaja Renno Silde. Kohtunikuks oli staažikas Žan Vjazemski ja võistlused peeti kolme naiskonna osavõtul õuejalgpalli reeglite järgi.

Juba kaua on Läänemaa naiste jalgpall olukorras, kus kolm naiskond on maksimaalne võistkondade arv õues toimuvateks turniirideks. Noori peale tulemas ei ole. Võistkonnad koosnevad mängijatest, kes alustasid siin jalgpalliga üle kümne aasta tagasi.

Siis toimusid neidude-naiste treeningud mitmes kohas ja see andis tunda ka nüüdsel turniiril. Igas võistkonnas oli palju endisi Eesti noortekoondise ja täiskasvanute koondise mängijaid, rääkimata naiste meistriliiga kogemustega mängijatest. Mitu turniiril osalenud jalgpallurit teeb kaasa 2020. aasta Eesti naiste kõrgemas seltskonnas.

Turniiril toimunud kohtumised olid kõik väga hea tasemega. Taebla spordiklubi võitis alustuseks Lõuna-Läänemaa jalgpalliklubi naiskonda 3:0, siis aga suutis Lõuna-Läänemaa JK 1:0 üle olla Haapsalu naiskonnast. Turniiri lõplik paremusjärjestus jäi viimase mängu otsustada. Sealt väljusid võitjana Taebla SK jalgpallurid, kes 1:0 eduga kindlustasid endale Läänemaa meistritiitli. Teiseks tuli Lõuna-Läänemaa JK ja pronksmedalid kuulusid Haapsalu naistele. Parimaks väravavahiks tunnistati Karoliina Lillemets ja suurim väravakütt oli Annemari Pruul.

I Taebla SK – Ulrika Tülp, Monika Mürk, Merilin Korpe, Mariliisa Murumäe, Karoliina Lillemets, Kaisa Rämman, Triin Kahn, Annemari Pruul, treener Ulrika Tülp.

II Lõuna-Läänemaa JK – Anni Ratas, Janet Kärp, Sandra Pärnpuu, Elise Ojap, Carina Jurs, Karin Mänd, Siret Põldäär, Marjana Kuldsaar, treener Jaanus Getreu

III Haapsalu – Jana Kardin, Kersti Riil, Lisette Karja, Kristina Ivaškiva, Lisett Mary Aasma, Katrina Talving, Elise Pihlakas, Kairit Poks, Kelly-Ly Tomingas, treener Ulrika Tülp

Juba oktoobris on plaan selgitada välja ka märtsis ära jäänud Läänemaa sisemeistrivõistlused.

5 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
õnnitlused Taeblale
1 aasta tagasi

Nii tublid kõik naiskonnad! Naised, neiud, tüdrukud, edu ja jaksu edaspidisekski!

Otomar
1 aasta tagasi

Mis meistrivõistlused sellised on ?
Aetakse lihtsalt kolm punti naisi kokku ja tehakse nn võistlus. Komöödia. Ja mis treeneritest saab jutt olla kui treeninguid ei tehta.
Arusaamatu !

Teadmiseks
1 aasta tagasi
Reply to  Otomar

Ikka treenitakse! Sellel hooajal üks naine Eesti A koondises, kaks naist sellel hooajal Eesti meistriliigas + esiliigas paar tüdrukut. Ilma trennita rahvuskoondisse või Eestis kõrgemaid liigasid mängima ei pääse.

saa ikka aru
1 aasta tagasi
Reply to  Otomar

Tüüpiline! Ikka ja jälle nagu Tujurikkuja laulus,- k õik on halvasti, kui keegi MIDAGIGI teeb.

Villu
1 aasta tagasi
Reply to  Otomar

Tehakse ikka trenne, nii palju kui võimalik. Arvestades et rahastus on 0 eurot, siis mida sina välja suudaks mõelda. Usun et kui sa reklaamiks tasuta trenni välja, kus kõik vajalikud vahendid olemas on, siis saaksid vägeva pundi kokku. Lihtsalt pead siis ka tasuta tööd tegema.
Edu ja jõudu! Kui kurdad, siis veidi ehk hoolid asjast