17

Lääne Elu paberleht teisipäeval, 28. aprillil

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Haapsalu Linnamajandus kaotas halduri ja kaheksa maja

Haapsalu Linnamajanduse ASi endine juhataja Marvel Alp alustas tegevust ettevõtjana ning lõi linnafirmalt üle kaheksa ühistu haldamisteenuse.

Skautide matk tegi Läänemaa puhtamaks

Laupäeval korraldas Eesti skautide ühing matka, mille käigus koristati ka Eestimaad. Kui tavaliselt on mitmesaja osalejaga skautide nädalalõpulaagrit peetud jüripäeval mõnes kaunis Eesti paigas, siis seekord pani koroonaviiruse eriolukord skautide nutikuse proovile.

Sporditegemine lõppes kui noaga lõigatult

Koroonaviiruse eriolukord lõpetas Eestis päevapealt normaalse elukorralduse, erand ei olnud ka sporditegemine. Eriti ilmekalt kajastab seda Tartus 12.–13. märtsil toimunud Tartu kergejõustiku mitmevõistluse meistrivõistlus, kus mitmevõistlejad said neljapäeval, 12. märtsil oma esimese päeva alad ära teha, 13. märtsil aga eriolukorra tõttu võistlust enam jätkata ei saadud.

 

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Nimi (kohustuslik)
Nimi (kohustuslik)

Läänlanna istu kodus ja pane suu kinni . Siiber sellistest inimestest. See kes kardab see ronigu urgu . Eelnevad aastad on grippi surnud sajad inimesed siis oli savi keegi ei ulgunud . Täna lajatatakse numbreid ette ja kõik olete targad ja hoolivad . Andke endale abi !

Mismoodi
Mismoodi

Te ei saa vist aru, et gripil on ravi ja vaktsiin olemas, mis aga puudub käesoleva viiruse vastu võitlemiseks. Siiber sellistest inimestest, kes koroonat gripiga võrdlevad.

Läänlanna
Läänlanna

Mina ei pea kartma, sest nende isikutega läbi ei käi ja õnneks kokku ei pea puutuma.
Sellistega hoian rohkem, kui 2 meetrit vahet.

Kodanik
Kodanik

Kas ka Uuemõisa kergliiklustee äär kunagi puhtaks saab? Stokkerist üle tee kuni Coopini välja on nagu prügimägi. Ehk härrad linnavalitsusest organiseeriks tee äärde mõned sildid, et ei visataks prahti maha?
Oleks mul vaba aega ja nii suurt prügikotti, läheks korjaks ise selle laga kokku.

Mismoodi
Mismoodi

Aga koristage ära, tehke paar pilti tõestuseks ja saatke linnahooldusele arve. Milles probleem?

juss
juss

Oleks mul vaba aega, oi ma koristaks! irw

Olen nõus .
Olen nõus .

Vot see on asi millega tegeleda Mitte mingi jamaga

Läänlanna
Läänlanna

Neid rikkujaid on meil mitmeid. Titemammad kõnnivad kärud kõrvuti.
Keda õues ei näe lolluseid tegemas, seda saab instagrammis näha 2+2 reeglile vilistamas (käiakse sõbrantsiga külg külje kõrval jalutamas, teisele sõbrantsile minnakse külla ja beebi võetakse sülle)
Ja mõni neiuke/prouake viib oma lapse vanaema juurde.

Ärge hulluks minge
Ärge hulluks minge

Sa ikka mõistad, et 2+2 tähendabki seda, et kahekesi sõbrantsiga võib jalutada? 🙂

Läänlanna
Läänlanna

2 meetrit peab vahet olema. Ime et veel käest kinni ei hoita sõbrantsil.
Väga tihti näen kahte lapsevankrit kõrvuti tulemas ja koomale ei võta keegi. Vastu tulev inimene peab sõiduteele hüppama.
Olen ise ka lapsevanem ja alati loen sõnad peale ja jälgin, et minu lapsed ei laiutaks tee peal.

Ärge hulluks minge
Ärge hulluks minge

2 + 2 tähendab seda, et kaks inimest võivad ju kõrvuti olla ja neil omavahel ei pea 2 meetrit vahet olema. Järgmise kahe inimesega peavad nad omakorda küll 2 meetrit vahet hoidma 🙂
Seega sõbrantsiga võib ikkagi käest kinni ka hoida kui soov peaks olema, aga kolmas sõbranna peaks 2 meetri kaugusele hoidma.

sabaliputaja
sabaliputaja

Usalda, aga kontrolli. Googeldasin ja su jutt on jumala õige ja sinna juurde lisas hr. Helme-Mõistagi ei kehti reegel pereliikmetele, kellega nagunii kogu aeg ninapidi koos ollakse.Muidugi krutskivend küsiks, aga kas poolel teel sõbrannasid vahetada tohib. Õnneks saab eriolukord varsti läbi ning ohjad lastakse lõdvemaks ning siis võivad kõik kõigiga käia kui ise just ei taha eemale hoida.

kes peaks sõiduteele astuma siis?
kes peaks sõiduteele astuma siis?

Lähen edaspidi lapselapse vankriga nüüd ise sõiduteele, koperdan kuidagi, kui läänlane vastu tuleb. Usun, et tunnen ta kohe ära, tige või vähemalt mossis nägu ju ees tal.

sabaliputaja
sabaliputaja

oot,oot..kus sa tormad. Läänlanna rääkis kahest lapsevankriga kõrvuti minejast. Kui te nüüd naabri Valvega koos lähete kärutama, siis peate õppima “hanereas” liiklemist. Olen näinud seda vanalinnas-oli südantsoojendav vaatepilt.

olgu olgu
olgu olgu

Vanalinnas (enamasti) ei mahugi kõrvuti jalutama, ka pole mul ühtki Valvet kaasa. Lähen ise sõiduteele, kui Läänlanna vastu tuleb, pole küsimustki. Jõudu!

justnimelt
justnimelt

Pane omale numbrimärk ka tagaossa, kui sõiduteele lähed. Ära unusta.

Ahsoo
Ahsoo

Te valetate! Ma ei usu teid!

wpDiscuz