4

Ööpäevaga lisandus 58 positiivset testi, suri üks inimene

Lääne Elu

info@le.ee

Foto: Pixabay

Läänemaal on endiselt neli nakatunut, ühtki uut haigusjuhtu pole.

Reedel suri 94aastane naine Kuressaare haiglas. Kokku on Covid-19 viiruse tõttu Eestis surnud 13 inimest.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 810 COVID-19 viiruse testi, millest osutus positiivseks 58 analüüsi. Rahvastikuregistri andmetele tuginedes tuli ööpäevaga enim uusi koroonaviiruse juhte juurde Saaremaal (36), Harjumaal (9), Ida-Virumaal (4), Tartumaal (2) ja Pärnumaal (2). Jõgevamaal, Lääne-Virumaal, Valgamaal ja Viljandimaal lisandus üks positiivne ning ühe nakatunu täpsed andmed on väljaselgitamisel.

Eestis on kokku tehtud 19 091 testi, nendest 1018 ehk viis protsenti on olnud positiivsed.

Täna hommikuse, 4. aprill seisuga, vajab Eestis uue koroonaviiruse tõttu haiglaravil 113 patsienti, 20 inimest on juhitaval hingamisel, haiglatest on välja kirjutatud 59 inimest. COVID-19 viiruse tõttu on surnud 13 inimest.

Enim nakatunuid on analüüside tulemuste kohaselt vanusegruppides 45-49 eluaastat (11%) ja 50-54 eluaastat (10%) ning vanusegrupis 55-59 eluaastat (10%).

Eestis on viirushaiguse COVID-19 tuvastamise võimekus täna terviseameti, Tartu ülikooli kliinikumi, Synlabi, Põhja-Eesti regionaalhaigla, Ida-Viru keskhaigla, Pärnu haigla ja Ida-Tallinna keskhaigla laborites.

Tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse (TEHIK) täpsustus tänaste andmete kohta

Täna avaldatud statistikas liikus üks varasem Saare maakonnas tehtud positiivne testitulemus 29. märtsi statistikast 3. aprilli statistikasse, seda labori poolt tehtud andmete korrigeerimise tõttu. Parandus viidi sisse tagantjärele.

Tervishoiuteenuse osutajatel on õigus tagantjärgi dokumente parandada, muuta ja tühistada.

Seoses eriolukorraga kehtib esialgu 1. maini kõigis sotsiaalhoolekandeasutustes, haiglates ja kinnipidamisasutustes külastuskeeld. COVID-19 nakkuse leviku takistamiseks peatati plaaniline ravi väljaspool riiklikku haiglavõrku.

Eraraviasutused ja hambaravikliinikud jätkavad ainult vältimatu abi pakkumist. Plaaniline ravitegevus peatatakse, et tõkestada nakkuse levikut ning hoida kokku isikukaitsevahendeid. Juba alustatud plaanilise ravi lõpuleviimise otsustab arst koos patsiendiga, hinnates igat üksikut juhtu. Lõpuni peab viima plaanilised tegevused, mille katkestamine seaks ohtu inimese tervise.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Pook
Pook

Meie poisid on kõik terved nagu purikad ja teate miks, sest meie klubis on seoses eriolukorraga endise normi 700grammi käraka asemel norm liiter kärakat päevas.
Poisid juba ütlesid, kui see on kriis, siis sellises kriisis me tahamegi elada.

.Mari
.Mari

Läänemaal haigeid pole,sest testimisele ei saadeta.Kaval mõte arstitel.

tehke rohkem
tehke rohkem

Jälle nii vähe teste? Miks me neid rohkem ei tee? Vähem teste, vähem positiivseid.

ei usu
ei usu

Kuidas küll L-Elu teab, et on 4nakatunuf kui teste ei tehta . Umbes nii et ,,naised saunas rääkisid,,või

wpDiscuz