Terviseameti hinnangul võib haigestumise tipp tulla järgmise nädala lõpus

Proovi võtmine on teile kindlasti ebameeldiv, aga pole parata, selgitas koroonatesti teinud arst end testima tulnud patsinedile. Foto: Urmas Lauri
Drive-in testimine Kärdlas. Foto: Urmas Lauri

Terviseameti andmetel liigub COVID-19 viirusesse haigestumine Eestis jätkuvalt kasvutrendis, haigestumiste tippu prognoositakse järgmise nädala lõpuks, vahendas ERR.

Terviseameti peadirektori Merike Jürilo sõnul on haigestumised ja positiivsed proovid liikunud ühetaolises kasvutrendis, kus koroonapositiivseid on tuvastatud 5–7 protsenti võetud proovidest.

Viimasel ööpäeval tehti seni rekordarv teste, üle 2000, ent positiivsete osakaal on püsinud sama. Perearstid on teinud siiani testimiseks kokku üle 7500 saatekirja.

Juhul, kui inimesed seniseid piiranguid järgivad ja need on oma eesmärki täitnud, peaks sama tendents jätkuma järgmisel nädalal, enne kui saabub murdepunkt.

9 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Postimees
2 aastat tagasi

Püsige kodus irwww..
Kortermaja ventilatsiooni püstakus ei levi katk naaberkorterie sse?
Pistikupesad on ju paneelelamutes naaberkorteritga otseühenduses…
Vaata või elutuppa… Kes oskab
Katk oskab..

Postimees
2 aastat tagasi

Aga suremise tipp?
Aprilli lõpp mai algus?
100 laipa hakkab päevas kindlasti olema

Valdo
2 aastat tagasi

Pole küll viiruse ekspert aga antud olukorrast jääb selline mulje, kus poliitikud ja terviseamet ootavad mingisugust imet. Nüüd kujutame ette olukorda, kus keegi julgeb võtta vastutuse ja kuulutab kriisi olukorra lõppenuks. Minu vaimusilmas kujuneb olukord selliseks; Inimesed kes täidavad valitsuse käsku 100% täpsusega lennutavad maskid nurka, sest Jüri või Tanel ütlesid, et kõik OK. Mina julgen ennustada, et suurem kriis tekkib alles siis. Inimene, kes on harjunud lootma kellegi teise peale on manipuleeritav igas mõttes.
Kallid kaaslinnlased, kartma ei pea mitte viirust, vaid rumalust ja paanika külvajaid.
Edu Teile.

Mati
2 aastat tagasi
Reply to  Valdo

Jüri ja Tanel ei ütle mitte kunagi, et kõik on ok, kui nii veel ei ole. Neid saab 100% usaldada. Olge kõik terved ja tehke kõik endast oleneva, et hoida end, oma peret, kaaskodanikke viirusesse nakatamisest. Püsi kodus, järgi rangelt valitsuse ja terviseameti eeskirju. Ainult nii saame sellest koletisest jagu. Päikest teie päevadesse, olge tublid.

juss
2 aastat tagasi
Reply to  Valdo

Tubli, loosung käib ikka sõnavõtu lõppu!

Mart
2 aastat tagasi

Terviseameti jutt on kuritegelikult loll. Seda jama võiks mitte avaldada.

covid
2 aastat tagasi
Reply to  Mart

Valetas terviseamet siis, kui väitis, et mask ei kaitse tervet, vaid ainult haigelt levivaid pisikuid. Nüüd on siis lõpuks nõus soovitama kõigil maski kanda. Inimesed juba teevad ise omale kättejuhtuvast riidest. Me ei tea keegi kui palju on nakkunud inimesi kes on kergete nähtudega.Kui mask oleks kohustuslik, siis mingi osa levikust ka väiksem

muumitroll
2 aastat tagasi
Reply to  covid

Terviseameti kohustus oleks praegu teavitada rahvast, kust saab näomaske ja kaasaskantavaid (taskusse) desopudelikesi,mitte ennuststega hirmutada, millal tipp saabub.

juss
2 aastat tagasi
Reply to  covid

Aga miks sul pole kodus maski?