Kaupo Kalda: 10 lihtsalt nõuannet Eesti töökohtade toetuseks

Lääne Elu

info@le.ee

Kaupo Kalda. Foto: Karin Kilp
Kaupo Kalda. Foto: Karin Kilp

Disainerist ja fotograafist väikeettevõtja Kaupo Kalda annab soovitusi, mida teha, et Eesti ettevõtted selles kriisis ellu jääks.

“Me disaineritena saame praegu hakkama – töötame kodukontoris, töö käib mühinal, vähemasti esialgu on see veel nii. Aga kõik ei saa töötada kodus. Kõik töökohad ei jää praegu isegi alles või kannatavad olulise tellimuste languse käes ja see teeb südame härdaks,” kirjutab ta oma kodulehel.

Nendeks valdkondadeks on toitlustus, turismivaldkond, spordivaldkond, muusikud, teatrid ja veel mitmed, mis on sattunud väga keerulisesse olukorda.

“Aitame üksteist raskel ajal. Siis on tõenäolisem, et need toredad teenused on ka tulevikus meid rõõmustamas. Kindlasti leiad siit kasvõi ühe punkti mida teha,” kirjutab Kalda.

 • Kui sul on poes valida, vali Eestimaine toode. Eriti äge kui see on väiketootja oma.
 • Kui sul on kodukandis väiketoitlustaja, kodukokk – telli temalt. Sama lemmikkohvikute ja -restoranidega – telli äpist nende hõrgutisi.
 • Kui sul on lemmikspa, hotell, turismitalu, seikluspark – reserveeri aasta teise poolde nende teenuseid.
 • Vaata aasta teise poolde, eriti sügisesse aga ka suvesse, kontserte, etendusi, üritusi, festivale. Unista neist juba praegu ja osta piletid ette ära.
 • Paljud su lemmikmuusikud on praegu püsti hädas. Uuri, äkki on nad nõus tegema üle videoedastuse su perele lühikese virtuaalse privaatkontserdi mõistliku tasu eest – a la 50 euri pool tundi? Küsida tasub kindlasti. Paljud pakuvad kindlasti ka albumeid müügiks.
  Guugelda või küsi FBs. Kuulake nende mussi Spotifys, näiteks siit.
 • Osta raamatuid. E- või paber. Meie e-poodidest, meie autoritelt.
 • Hangi kõigi nende virtuaalseid kinkekaarte, kui neil muidugi on (kui pole – küll teevad)
 • Ringid, klubid, spordisaalid, joogatunnid, koolitused ja kursused – isegi kui sa ei saa praegu minna, maksa võimalusel kuutasu edasi.
 • Kui sul on sõber, tuttav, mõni inimene, kes kaotab töö – äkki sinul oleks talle rakendust, kasvõi poole kohaga või pisteliselt. Laulukirjutaja võib aidata turundussõnumeid ja kodulehe tekste teha, ürituste fotograaf õues su lemmikloomi pildistada, sportlane muru niita või puid teha.

“Isegi, kui mingil põhjusel sa hiljem ei saa etteostetud teenuseid kasutada – ära küsi raha tagasi, kui vähegi võimalik. Sest sa oled hea Eesti inimene. Kindlasti on 1000 ideed veel. Kannatame selle jama üheskoos ära, õpime raskest ajast hästi palju ja tuleme kõigest tugevamatena välja!”

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
4 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Nimi
4 aastat tagasi

Vanamees võiks midagi tootvat teha,mitte vahtu ajada meedias.

see suur, et...
4 aastat tagasi

millest küll optimism, et suveks see kõik läbi on? nt. britid prognoosivad pandeemia kestuseks 18 kuud…

juss
4 aastat tagasi

Britid panevad sageli mööda, aga jaanipäevaks kõrgeks kasvab rohi!

Nimi (kohustulik)
4 aastat tagasi

ja kui te ei viitsi magama(tu)s(e)t kräsupeana kaugtöö kaamera ette astuda siis kaupsi OK jutukas aitab. Tuvastate ka vanu häid kontakte.