2

Siseminister: oleme koroonaviiruse leviku peatamiseks valmis tegutsema

Siseminister Mart Helme (EKRE). Arvo Tarmula

Siseminister Mart Helme sõnul on siseministeerium valmis toetama sotsiaalministeeriumi ja terviseametit võimaliku hädaolukorra lahendamisel.

„Siseministeerium koostöös Politsei- ja piirivalveametiga saab sotsiaalministeeriumi ja terviseametit toetada haiguskolde piirkonnas, näiteks mõnes linnas, asutuses või kasvõi laeval, karantiini kehtestamisel ja liikumispiirangute, ürituste korraldamise keelu või mõnes konkreetses piirkonnas viibimiskeelu rakendamisel,” ütles siseminister Mart Helme. „Seda kõike saab vahetu ohu korral teha ka ilma eriolukorda välja kuulutamata.”

Siseminister lisas, et eriolukorra väljakuulutamise ettepaneku valitsusele teeb sotsiaalminister terviseameti ettepanekul. Juhul kui valitsus otsustab koroonaviiruse tõttu eriolukorra välja kuulutada, määratakse eriolukorra juhiks samuti sotsiaalminister.

„Vabariigi valitsuse otsusel saab riigipiiri ka sulgeda või sisepiiril piirikontrolli kehtestada, kui terviseamet selleks ettepaneku teeb,” märkis siseminister. „Ka siseministril on õigus vahetut tegutsemist nõudvas olukorras taastada sisepiiril piirikontroll, et politsei- ja piirivalveamet koostöös terviseametiga saaks läbi viia sanitaarkontrolli. Siseministril on õigus piiripunkt ka sulgeda, kuid sellele peab järgnema vabariigi valitsuse üksmeelne otsus,” lisas siseminister Helme.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
K.S
K.S

Nojaa, kuuldavasti olevat isegi liinibuss pandud viirust levitama… Huvitav, milleks Te veel valmis olete???

asd
asd

Kaddai ju alles ütles, et piirkondlikke karantiine ei tule.
Ja mida mõkutavad muidu kõvad EKRE mehed? Nüüd kui realselt vaja, ei julge isegi piirikontrolli taastada. Rääkimata koroonatestidest piiril jne?

Praeguselt jätkates võib olla kindel, et varsti tekib kaos. Iraanlane tuli ju vabatahtlikult kontrolli. Poleks ta seda teinud, siis olekski ilmselt kuu aja pärast kaos kuna ta nakatab vb igapäevaselt ühe inimese ja see inimene omakorda vb veel inimesi jne. Sarnaneb nagu püramiidiskeemiga levikuks on vaja uusi inimesi ning riik need inimesed ka tagab. Pääsemiseks jääbki üle vaid totaalne karantiin, kui eesmärgiks pole just pensionikoormuse riigile vähendamine.

wpDiscuz