Haapsalu täiskasvanute varjupaik pidas sünnipäeva

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Taavi Käsk tänas täiskasvanute varjupaiga koostööpartnereid. Arvo Tarmula
Taavi Käsk tänas täiskasvanute varjupaiga koostööpartnereid. Arvo Tarmula

Esmaspäeval kutsus Haapsalu täiskasvanute varjupaiga juhataja Taavi Käsk koostööpartnerid kokku, et tähistada varjupaiga 20. sünnipäeva.

Haapsalu täiskasvanute varjupaik avas uksed 1999. aasta detsembris ja esialgu oli see mõeldud kodututele vaid ööbimiseks. Peagi hakkas aga varjupaik pakkuma teenust ööpäev ringi.

Esimesed neli aastat tegutseti Haapsalu vanalinnas Lossiplats 6a majas, kuid 2003. aasta jõuluks kolis varjupaik oma praegusele asukohale.

Kui alguses oli linnavalitsuse lepingupartneriks varjupaiga pidamisel Haapsalu adventistikogudus, siis peagi moodustati selle tarbeks Haapsalu Tööotsijate ühing. Nüüdseks on Tööotsijate ühingust saanud Haapsalu Sotsiaalhoole ühing.

Käsu sõnul tingis nimemuutuse see, et ühingu tegevus on muutunud. Kui esialgu oli üks peamisi eesmärke pikaajalisi töötuid tööle aidata, siis praegu pakub ühing Tulbi tänava varjupaigas peavarju peamiselt alkoholisõltlastele.

Suurem osa varjupaiga ligi 40st asukast on Haapsalu linna elanikud. Kui varem sõlmis varjupaik igal aastal linnavalitsusega teenuse pakkumiseks uue lepingu, siis mullu hakkas kehtima viie aasta pikkune leping, mille järgi maksab linna varjupaigateenuse eest sotsiaalhoole ühingule viie aasta jooksul kokku 278 tuhat eurot.

Arvo Tarmula fotod

 

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments