Politsei eest põgenenud roolijoodik saadeti ligi kaheks aastaks vangi

BNS

Esmaspäeva õhtul Paides politsei eest minema kihutanud Tõnu seisis kolmapäeval Paide kohtumajas, kus ta sai karistuseks ligi kaheaastase vangistuse, kirjutab Järva Teataja.

Mees selgitas kohtus, et jõi esmaspäeval sõbraga viina ja õlut ja otsustas seejärel autoga koju sõita. Selle kohta, miks ta politsei peatumismärguande peale ei reageerinud, vaid kihutas korravalvurite eest minema, ei osanud mees kohtus vastust andagi.

Kuna teda on varem kaks korda purjus peaga autojuhtimiselt tabatud, siis selgitas prokurör Merika Lugna, et seekord reaalsest vangistusest pääsu pole.

Kohus karistas meest ühe aasta ja kuue kuu pikkuse vangistusega. Kuna kohtupidamine toimus lühimenetluse raames, vähenes karistus seetõttu ühele aastale. Varasemast oli mehel kandamata veel kaheksa kuu ja 16 päeva pikkune karistus, mistõttu jäi lõplikuks karistuseks vangistus üks aasta, kaheksa kuud ja 16 päeva. Lisaks sellele võttis kohus Niinemetsalt aastaks mootorsõiduki juhtimisõiguse.

Esmaspäeval kella 18.40 ajal sai Paides alguse tagaajamine, mille käigus rammis põgenev roolijoodik Parkali tänavale pargitud sõiduautot.

Läbi linna kulgenud sõit lõppes Pärnu tänaval, kui põgeneva Kia juht võõra eramaja hoovi sõitis, sealt said politseinikud ta ka kätte. Autot juhtinud mees oli politsei esindaja sõnul alkoholi tarvitanud.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
1 Kommentaar
Inline Feedbacks
View all comments
Juss
4 aastat tagasi

Aastaks load ära – ega trellide taga ju nendega midagi teha polegi?