51

Naabrid protestivad vanalinna planeeritava elumaja vastu

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Linda ja Rüütli tänava nurgale planeeritav elumaja. Kamp arhitektide eskiis.

Linda ja Rüütli tänava nurgale planeeritav elumaja. Kamp arhitektide eskiis.

Haapsalus Linda ja Rüütli tänava nurgal aastakümneid tühjalt seisnud krundile tahab omanik ehitada elamu, kuid naabrite protestide tõttu on asjaajamine venima jäänud.
Tallinlane Kristel Helina Loo ostis Linda ja Rüütli tänava nurgal asuva ja enam kui pool sajandit tühi olnud krundi 2018. aasta sügisel. „Meil on plaan Haapsallu elama tulla,” kinnitas Loo.

Loole ja tema elukaaslasele Carl Tubarikule tuli aga üllatusena, et nende majaehitusplaan mõnes naabris tugevat vastuseisu tekitas.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Elanik
Elanik

Oli meil tubli ja Haapsalu omapära eest seisev Tõnis Padu, kes ei murdunud rahapakkide lehvitajate eeski ega lasknud vanalinna sobimatuid ehitisi tulla. Nüüd on seal ametis inimene kes laseb tema elutööl tuulde minna. Häbi ja vastik vaadata. Kahju mida ta oma kodulinnale teeb jääb teda häbiplekina igavesti saatma.

Elan olude sunnil samuti teeäärses majas.
Elan olude sunnil samuti teeäärses majas.

Ega endale elamiseks nii tänava ääres majas ei kõlbagi. Ei saa rahu ööl, ega päeval. Tuppa kostub kirs, kära, inimeste rääkiminegi…jne. Öösel ei saagi und tänavapoolsetes tubades. Peaksid õnnelik olema, et naabrid ei lase sinna sellist maja ehitada. Ehita parem veidike linnast eemale ja oled palju tänulikum, et tegid õige valiku.

Arvaja
Arvaja

Maja kujul pole ju viga, kui sinna juurde panna räästas ja ehisdetailid saaks päris sobiva. Aga pildil olev laineplekist putka on lihtsalt odav arvutiprogramm, mis on sobilik tänapäevaste ehititele – kiirehitis, karkass ja kipsplaat.

Kristiina
Kristiina

Ehk siis Linda 3 on pildil madalamana näidatud.

Kristiina
Kristiina

Pildilt nähaolev Rüütli 3 maja kõrgus on näha, Linda 3 maja tuleb sama kõrge .

uskmatu toomas
uskmatu toomas

Kuidas sellele väikesele krundile nii suur maja,kas 100% täisehitus ?

pook
pook

kilekotid ju viidud

taat
taat

Maja katusekalded, fassaad sobitub keskkonda, kena on ka paekivisokli(( kui ei ole kiviimitatsioon ja tegelikult fiboplokist) sujuv üleminek aiapiirdeks. Hooviväravgi peaaegu märkamatu, siseõue kahe maja osa vahel ja see just tekitab küsimuse: kas tegemist kahepere majaga, st kahe korteriga pereelamuga, mille jaoks peaks koostama detailplaneeringu.
Ehitusprojektis ei pruugi kahepere lahendus kohe välja paista, võib olla ei ole eraldi kööke ette nähtud, või on see nn abiköögina olemas, ei ole tuletõkkesektsioone jmt
Pärast kasutusloa saamist saab köögi lisad, samuti võib mõne vaheseina ehitada.

ehitaja
ehitaja

tore uudis

Vanamees
Vanamees

Maja on sinna kohta ebanormaalselt suur ja liiga tänava ääres. Minu arust.Ehitusalune pind ulatub rõdu tõttu võõrale, tänavamaale. Muinsuskaitse eritingimused on olemas?

Mustikas
Mustikas

Enamik maju vanalinnas on otse tänava ääres, oleks isegi veider hakkata uusi hoovi sisse ehitama. Sutsu kobakas on tõesti.

Ära
Ära

Rõdu jääb ikka õuealale

karla
karla

See on EKA koolkonna stiil vist. Arvatavasti läheb 10-15 aastaga moest ja siis tundub kulunud – nagu praegu need mis on ehitatud 1980ndatel (a la teenindusmaja). Minu meelest on ilma räästata maja kole, kusagil nurgataga las olla aga käidavas kohas sellist näha ei tahaks.

Arvaja
Arvaja

Kui majad lähevad 10-15 aastaga moest, siis terve Haapsalu vanalinn on ammu moest.

wpDiscuz