Haapsalu tellis uued jõulukaunistused

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Haapsalu Jaama tänava ringristmikul näeb uut talvist valgusinstallatsiooni. Foto Haapsalu linnavalitsus

Haapsalu Jaama tänava ringristmikul on sel aastal uus talvine valgusinstallatsioon, lisaks tellis Haapsalu linnavalitsus jõulukuuskede ehtimiseks juurde ka valguskette ja pitsikeskus heegeldas lumehelbeid.

Haapsalu linnavalitsuse pressiesindaja Tõnu Parbus ütles, et peale lossiplatsi kuuse ja peatänava puude ehitakse ära ka Ants Laikmaa paviljoni juures kasvav kuusk, mis istutati sinna 2010. aastal, kui Haapsalu ja Petlemma sõlmisid sõpruslinnade lepingu.

„Mõte oli, et sellest puust saab kunagi Haapsalu linna jõulukuusk. See on nüüdseks juba nii suureks kasvanud, et on kohane ära ehtida,” ütles Parbus.

Jõuluehted saab ka linnavalitsuse hoone juures kõrguv kuusk.

Haapsalu lossiplatsile tuuakse kuusk 20. novembri paiku. Umbes samal ajal jõuavad jõulupuud ka Uuemõisa ja Panga külla. Haapsalu linna jõulukaunistuste uuendamine läks maksma 7700 eurot, sellest Jaama tänava valgusinstallatsioon 3300 eurot.

7 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Jõul
2 aastat tagasi

Kas poleks mõtekas selle valgusinstallatsiooni asemel seee raaha panna vajalikumasse kohta, kui mõne linnaviletsuse tegelase suurusehullustus

Nimi kohustuslik
2 aastat tagasi
Reply to  Jõul

Pane oma nimi ja konto number, ehk annetame hädalisele kopika.

kodanik
2 aastat tagasi

Ooo, kas tüesti saavad ka Panga küla ja Uuemõisa omad kuused? See on küll vahva!

Teadmiseks
2 aastat tagasi

Igal ajal on oma lood. Muideks, linnavalitsuse juures kasvav kuusk istutati kunagi sinna lootuses, et sellest saab tulevikus linna jõulupüü linnavalitsuse akende all.

ja-jah
2 aastat tagasi
Reply to  Teadmiseks

Kuusk on seal ilus, just eile vaatasin ,kui bussipeatuses seisin, kuid selle puu ümbruses pole niipalju vaba ruumi, et suurt rahvahulka mahutaks-nii, et ehteis on teda tore vaadata küll aga linna kuusk olgu ikka seal kus alati-ruumi laialt ja parkima mahub.

jalutaja
2 aastat tagasi
Reply to  ja-jah

Imeilus on seal jaama ringristmikul.Õhtuti pimedal ajal kes bussidega reisivad tore vaade akendest.

Agu
2 aastat tagasi
Reply to  Teadmiseks

natuke rumal mõte oli loota nii, aga eks lootus pidigi olema nendesamuste lohutus. Loomulikult on ruumi vaja ka ikka, kuhu kõikse rahvamass ää mahuks. Politseimaja juures veidi turvalisem ka äkki, kohe hea konstaabel võtta, kui vaja peaks olema.