3

Biolagunevaid tooteid ei tohi kodus komposteerida

Kompostihunnik. Foto: Pixabay
Kompostihunnik. Foto: Pixabay

Biolagunevaid esemeid või pakendeid ei tohi kodusesse kompostihunnikusse visata, kui sellel just kirja „kodukompostitav” peal pole, kuid enamik inimesi seda ei tea, ütles keskkonnaministeeriumi asekantsler Kaupo Heinma ERRile.

Eestis ei ole mahukat tööstusliku kompostimise võimekust, kuid just seda eeldab enamik kirjade järgi biolagunevaid tooteid. „Kui inimene jäätmed komposti tahab visata, siis ainult juhul, kui sellele on kirjutatud, et see on kodukompostitav. Kui aga on kirjas, et see on biolagunev, siis kindlasti mitte visata,” andis Heinma kodukompostijatele rusikareegli, millest lähtuda. „Kodukompostimisega tasub hästi ettevaatlik olla. Plast on ikkagi plast – polümeer.”

Päriselt komposteeruvad materjalid peaksid kodukompostis huumuseks lagunema umbes aasta jooksul, sõltuvalt esemest.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Maakas
Maakas

Ma mõtlen, et enne igasuguste seaduste vastuvõtmist tuleks ikka tagada, et nende täitmine ka võimalik on. Hetkel on nõue, et plast peab kaduma, aga vahendeid biolagunevate toodete lagundamiseks pole. Absurd!

absurdid jätkuvad, sisulisust vähe
absurdid jätkuvad, sisulisust vähe

Vaatasin, banaanikoorel pole märgistust, et oleks kodukompostitav. Mis ma nüüd teen, ::)) ?

Lõhnastaja
Lõhnastaja

Ministeeriumil peab ka olema peal märge:„kodukompostitav”. Siis saaks igaüks lisada parimat materjal väljakäigust ministeeriumile (kas või lõhna pärast).

wpDiscuz