LHV lisas Smart-ID-ga internetipanka sisenemisele lisakontrolli

BNS

Veel saab LHV panka smart ID-ga siseneda vaid parooli sisestades. Urmas Lauri

LHV lisas Smart-ID kasutamisele isikutuvastuseks ja maksete kinnitamiseks lisakontrolli, mis suurendab klientide tähelepanu ja turvalisust.

Kui seni tuli internetipanka sisenemisel Smart-ID puhul sarnaselt Mobiil-ID-ga võrrelda kontrollkoodide samasust Smart-ID rakenduses, siis neljapäevast tuleb LHV kliendil Smart-ID rakenduses valida enne PIN-koodi sisestamist kolmest väljapakutust õige kontrollkood, teatas pank.

LHV infoturbe juht Tiit Hallas ütles, et muudatus on tehtud, kuna kliendid ei ole alati kontrollkoodide võrdlemisele piisavalt tähelepanu pööranud. “Kuna osad LHV klientidest on seetõttu langenud ka pettuste ohvriks, pidasime vajalikuks kliendi käitumisharjumusi muuta ning panna neid kontrollkoodi tähele panema. Teisisõnu peaksid kliendid kasutama Smart-ID teenust nii, nagu ta algupäraselt mõeldud oli,” märkis ta.

„Kuigi allkirjastatud makse puhul vastutab makse õigsuse eest pangaklient, teeme endast oleneva, et vähendada kliendi jaoks riske. Uus lähenemine Smart-ID-le on üks näide sellest,” lisas Hallas.

Lisaks Smart-ID-le saab LHV internetipanka siseneda ja selles kanalis tehinguid teha ka ID-kaarti, Mobiil-ID-d või PIN-kalkulaatorit kasutades.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments