Black Bird võitis Muhu väina regati, Matilda 4 kolmas

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Haapsalu jahtklubi alus Black Bird tegi Muhu väina regatil head sõitu ja tõi esikoha Haapsallu. Foto Gerli Tooming/ Muhu väina regatt

Laupäeval Pärnu ringina lõppenud 62. Muhu väina regati võitis oma võistlusklassis Haapsalu jahtklubi jaht Black Bird (kapten Tarmo Polli), kolmanda kohaga lõpetas Matilda 4 (Koit Pauts).

Eesti vanim ja suurim avamerepurjetamise võistlus lõppes Pärnus, kus reedel oli programmis lühirajavõistlus ja laupäeval sõideti regati viimase etapina Pärnu ring.

ESTLYS III klassis võitis Tarmo Polli käe all sõitev Haapsalu jahtklubi jahi Black Bird meeskond, kes regati seitsmest etapist võitis neli.

Samas võistlusklassis võistelnud Haapsalu jaht Ragamuffin (Sander Saarik) lõpetas kokkuvõtteks 13. ja Tuuslar (Erko Sepp) 21. kohaga.

Eduka võistluse tegi ORC I klassis Matilda 4 (kapten Koit Pauts), lõpetades regti kokkuvõttes kolmanda kohaga. Matilda 4 meeskonnale oli see alusega esimene võistlus — jaht sai vette alles nädalapäevad enne regati algust.

ORC III klassis võistlev läänlaste-saarlaste ühismeeskonnaga Lagle III (Ülari Velviste) oli seistme etapi kokkuvõttes neljas.

ESTLYS I klassis lõpetas Haapsalu jahtklubi jaht Chantal (Ingar Lao, Avo Link) regati kokkuvõttes 12. kohaga.

Folkbootidest tegi regatil parima sõidu Kalevi jahtklubi alus Lind (Tiit Riisalo), kus roolimehena purjetas Vaiko Vooremaa.

Muhu väina regatt viis 131 alust 750 purjetajaga nädala jooksul Kärdlast Haapsallu, siit Kuivastu kaudu Roomassaarde. Regatt lõppes Pärnus.