13

Haapsalus saab rentida elektritõukerattaid

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Raido Kuldjärv. Foto: erakogu
Raido Kuldjärv. Foto: erakogu

Haapsalus saab kolmapäevast üürida elektritõukerattaid hinnaga 8 eurot tund.

Tõukerattad asuvad sušibaaris endises Pipi pansionaadis peatänaval veetorni kõrval. Ninebot Segway tõukerattaid on praegu viis.

Kuna neil tõukeratastel pole GPS-seadet, siis tuleb tasuda 50eurone tagatisraha ning sõlmida paberil leping. Tasu arvestus käib minuteis. Üks minut maksab 15 senti.

Lääne Elu oli eile laenutuse esimene klient. Elektritõukerataste üürimise mõttele tulid Raido Kuldjärv, Armo Eks, Kärt Jõgisaar, Grete Jõgisaar ja Matio Pärkson. Kuldjärv ütles, et suured korporatsioonid nagunii väiksesse Haapsallu ei tule, mistõttu otsustasid nad ise äriga alustada. Algatajad panid raha kokku, laenu viie ratta ostmiseks ei võetud.

Üle Euroopa on üüritõukerataste kasutamine väga populaarne, tavaliselt käib tegevus mobiiliäpi vahendusel. GPSiga rattaid võib jätta ükskõik kuhu. Haapsalus tuleb ratas tagastada laenutuspunkti.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Sass S
Sass S

Ai kui tore nendega me kõnniteedel kimada !

Priit
Priit

Väga hea uudis. Kindlasti proovin ära. Jõudu ja jaksu ettevõttele selles osas!

Tont
Tont

Mul on siiralt kahju kindlustusfirmadest.Sest kui iga lammas,kes liikluseeskirjadest kuulnudki pole,ringi lendama hakkab, on nende pankrot kindel.

Kodanik
Kodanik

Nähes kuidas jalgratturid iga päev liiklusmärke eiravad ja ime manöövreid teevad, siis ma loodan et nende masinatega sõitjatel mõistust rohkem antud on. Kiivrid peaks ka pähe panema.

Toslep
Toslep

Täielik jura. Kolõvanis saab tõuksi 6 euriku eest tunnis. Ma arvan, et Haapsalu pole oma elatustaseme poolest nii palju parem, et 2 raha tunnis rohkem küsida.

Helen
Helen

Pärnus on sama hind.

Nimi
Nimi

Alati on võimalus sõida edasi-tagasi Tallinna, et 6€/h nendega seal kimada, palju edu!

eemale
eemale

Kallis muidugi. Oleks hind sobiv, renditaks rohkem.

Jonatan
Jonatan

Osta endale siis ja sõida tasuta .

Toslep
Toslep

Ei osta. Kui tahan liikuda, siis liigun päris jalgrattaga.

paraku
paraku

Ei osta, ei rendi. Ei tahagi.

Tublid
Tublid

Tublid

turist
turist

Sellise äri idee eest saavad raudselt tunnustuseks EV presidendi käest liitiumpatarei.

wpDiscuz