Vedra küla saab suure elamuarenduse

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Vedra küla Kooli talu perenaine Galina Savenkova ootab uusi naabreid, sest siis saavad lapsed mängukaaslasi. Foto: Urmas Lauri

Väike, umbes 50 elanikuga Vedra küla Lääne-Nigula vallas võib kolmandiku võrra kasvada, kui Tiit Krintalil õnnestub ellu viia Koolimetsa elamuarendus.

Krintal soovib üheksa hektari suuruse kinnistu jagada kaheksaks elamukrundiks. Detailplaneering on avalikustatud ning piirinaabrid selle plaani vastu ei olnud.
„See on huvitavalt liigendatud krunt, sinna tuleksid põnevad elamud,” ütles Lääne-Nigula valla loodenukas Elbiku külas elav Tiit Krintal Lääne Elule.

Rohkem polnud ta oma arendusplaanist veel nõus rääkima.

Koolimetsa detailplaneeringu avalikustamine läks valutult, ühtegi muudatusettepanekut ei tehtud, nentis Lääne-Nigula vallavalitsuse maanõunik Sirje Selart.

Selart peab maaomanik Krintali ettevõtmist väga positiivseks. Üheksa hektari suurune maa-ala jaotatakse kaheksaks elamukrundiks, lisaks on ka kõigile kasutatav üldmaa.

„Tõenäoliselt saab asjast asja,” lausus Selart. „Praegu ajavad asja Tiit Krintal ja tema poeg Sander. Külarahvale pole see vastukarva.”

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Palivere
Palivere

Jammeri juures saab korraliku õue kuiva millega sinna Tiidu juurde saaks huvitavaid maju kõpitseda. Nigulas on puitu jälle liikuma hakanud, traktorid saib end metsas lahti.

wpDiscuz