0

Suurvesi Kasari küla elanikke ei hirmuta

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Kloostri vaatetornist on näha, et veteväli ulatub silmapiirini. Urmas Lauri

Tavaliselt on jääminek Kasaril olnud aprilli esimesel nädalal, kuid tänavu jääminekut polnudki. Vesi tõusis kõrgeks kolm nädalat varem ja ajas jõe üle kallaste.

Esmaspäeval sai Kasari kaldal asuva Lodjaotsa talu perepoeg Allar Aavik postkasti juurde otse läbi metsa, kuid teisipäevaks oli vesi nii palju tõusnud, et minna tuli tiiruga mööda sõiduteed.

Jõe kaldal elavad inimesed kinnitavad, et tänavu on keskmine suurvesi. Oma meetri jagu annaks veel tõusta ja isegi siis poleks veel midagi eriti hullu.

„No ei ole tõsine, on kõrgem olnud,” nentis Veski talu perenaine Aime Källe. „Nüüd ei olnud ju jääminekut. Kui jääsulg tekib, siis vesi tõuseb kiiresti, aga praegu on äravool olemas.” Veski talu naaber Aavik lisas, et omal ajal on vesi isegi üle tee jooksnud: „Praegu ta kõige suurem pole.”

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz