Märtsiküüditamise 70. aastapäeval heisatakse leinalipud

BNS

Küüditatute mälestamine 25. märtsil 2015. Foto: Arvo Tarmula
Valitsus kiitis neljapeävasel istungil heaks justiitsminister Urmas Reinsalu ettepaneku kuulutada 25. märts ühekordselt lipupäevaks, sest tänavu möödub 70 aastat 1949. aastal toimunud märtsiküüditamisest.

“Tänavu möödub 70 aastat sellest kohutavast sündmusest meie ajaloos, kui Eestist küüditati Siberisse üle 20 000 inimese. See oli suurim ühekordne genotsiidikuritegu, mida Eesti rahvas on kogenud. Toimunut ei tohi kunagi unustada. Selleks heiskame küüditatud inimeste ja nende lähedaste kannatuste mälestuseks 25. märtsil leinalipud,” ütles Reinsalu.

Lipupäevadel heisatakse Eesti lipp meie ajaloos toimunud oluliste sündmuste või tähtpäevade ära märkimiseks.

25. märtsil toimub Eesti kommunismiohvrite memoriaalis Maarjamäel märtsiküüditamise mälestustseremoonia. Tseremoonia käigus avatakse neli uut nimeplaati, mis on pühendatud 200 kommunismiohvrile, samuti mälestusplaat teadmata kadunud ohvritele.

Kell 18 on kõik oodatud süütama mälestusküünlaid Tallinnas Vabaduse väljakul, Tartus Raekoja platsil, Pärnus Iseseisvuse väljakul ja Narvas Raekoja platsil.

Valitsus võib ühekordselt otsustada Eesti lipu heiskamise riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutustele ning avalik-õiguslikele juriidilistele isikutele ka muul ajal. Ühtsustunde väljendamiseks võivad lipu heisata ka kõik teised.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments