0

Nõuanne: raske lumi katusel toob kaasa trahvi

Lääne Elu

info@le.ee

Katusele minnes arvestada ilmastikutingimustega. Jää, tugev lumesadu ja tuul võivad alla kukkumise riski oluliselt suurendada. Foto: Pixabay
Katusele minnes arvestada ilmastikutingimustega. Jää, tugev lumesadu ja tuul võivad alla kukkumise riski oluliselt suurendada. Foto: Pixabay

Talvega käivad kaasas libedad teed, lumised katused ning jääpurikad, mis sageli plusskraadide korral kohe ka õnnetusi kaasa toovad. Sulailm seab ohtu katused, tänaval kõndivad jalakäijad ning ka maja räästa all parkivad sõidukid, vahendas kindlustusfirma IIZI oma pressiteates.

“Raske lumi ja ka jääpurikad räästastes ohustavad Sinu maja lähedale pargitud sõidukeid. Väga oluline on selliseid ohte ennetada,” teatas IIZI. Kui õnnetus peaks juhtuma, siis on abiks vaid kaskokindlustus. IIZI kaskokindlustuse tootejuht Kristiina Koitla juhib tähelepanu, et nende kahjude eest vastutab lõpuks ikkagi maja omanik ja kindlustusel on õigus esitada tagasinõue vastava kinnisvara omanikule.

Lume raskus võib ka sinu kodu katusele saatuslikuks saada. Kui lund on palju, siis võib sulailma korral ette olukordi, kus katuse konstruktsioon ei pea lume raskusele vastu. „Lume raskuse tõttu tekkinud kahju ei pruugi aga olla kindlustusjuhtum, sest omanik vastutab ise lume koristamise eest,“ rõhutas kodukindlustuse tootejuht Gertu Karbus.

Tehnilise Järelevalveameti andmetel ohustab liigne lumekoormus eelkõige teras- ja puitkonstruktsioonidega kõrgehitisi, lameda katuse või väikese katusekaldega ehitisi ning vanemaid amortiseerunud ehitisi. Arvestama peaks, et lume eiramine katusel võib kaasa tuua nii õnnetused kui ka rahatrahvi.

„Majaomanikel tasub kindlasti kaaluda vastutuskindlustust. Ka libe tee või hooldamata majaesine toovad teinekord kaasa ootamatuid õnnetusi,“ lisas Karbus. Lisaks tervisekahjudele (rebendid, luumurrud) võib puruneda ka kaasasolev tehnika (näiteks nutitelefon). Selle kodukindlustuse lisakaitse makse on arvestades kahjusid pigem marginaalne, näiteks 10 000 € kaitse puhul lisandub korteri puhul maksele 2-3 €, maja puhul 3-5 €.

5 olulist lume koristamise meelespead:

  1. Hinda esmalt, kas lume koristamisel piisab redelist või tuleb siiski katusele minna.
  2. Jälgi, et sinu tegevus oleks ohutu ning kasuta kindlasti turvavarustust.
  3. Arvesta katusele minnes ka ilmastikutingimustega, et mitte suurendada kukkumise riski.
  4. Vajadusel telli lumekoristustööd spetsialistidelt.
  5. Katust puhastades jälgi kindlasti jalakäijate ja sõidukite liikumist ja taga ohutus. Vajadusel piira nimetatud ala ohulintidega.
NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz