7

Jevgeni Ossinovski: maakonnalinnade allakäik teeb muret

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Jevgeni Ossinovski Haapsalu sotsiaalmajas. Foto: Arvo Tarmula
Jevgeni Ossinovski Haapsalu sotsiaalmajas. Foto: Arvo Tarmula

Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees Jevgeni Ossinovski ütles reedel Haapsalus eakatele esinedes, et talle teeb muret maakonnalinnade allakäik.

Ossinovski rääkis, et küladesse ja väikestesse linnadesse ei ehitata enam kunagi suuri ettevõtteid, kus saaks tööd sadu inimesi. „Töö on valdavalt linnades,” rääkis Ossinovski.

Ta tõi võrdluseks Aseri Ida-Virumaal, kus kunagi töötas keraamikavabrikus 900, aga praegu 40 inimest, sest tehas on automatiseeritud.

„Probleem on maakonnakeskuste ääremaastumine, maakonnalinnade elujõu hoidmise eest peame pingutama,” märkis Ossinovski.

Ossinovski ütles, et haldusreformi tulemus on ideaalist kaugel.  Ta märkis, et poleks väikesi valdu kaotanud, vaid tugevdanud maakondlikku omavalitsust. „Oleks vähem tüli ega oleks Pärnu linna suguseid lollusi,” lausus Ossinovski.

Ossinovski eisnes reedel Haapsalu sotsiaalmajas eakatele ning kohtus erkaonnakaaslastega.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Volli, saarlane
Volli, saarlane

Saaremaal just sotsid viisidki ellu IRLi omavalitsuste hävitamise plaani ja Oss tegi põhihävitajast koguni piirkonna esinumbri.

Kikerikii
Kikerikii

Ka see riigi töökohtade väikelinnadesse toomine on üks maksumaksja raha raiskamine. Kui praegune valitsus enam ei jätka, siis hakkavad töökohad tagasi Tallinna minema.

noh
noh

No nüüd tulevad rääkima, väga paha tunne ja piinlik on meie poolt valitute pärast.

töötu
töötu

Milleks vabalt toimivat majandust vägisi moonutada? On loomulik, et tööstus koos töökohtadega koondub tõmbekeskustesse. Selle vastu võitlemine ei oleks majanduslikus mõttes arukas.
Tillukene kuurortlinn Haapsalu peaks keskenduma mõnusa äraolemise loomisele pensionäridele, suvitajatele, taastus- ja muu ravi saajatele, turistidele, puhkajatele ning muud masti mõnulejatele.
Tehased ja vabrikud ehitatagu mujale.

Hardi Rehkalt
Hardi Rehkalt

Kahjuks on tõesti raske mõista Ossinovski kriitikat haldusreformi suunal, sest ise ju oldi otsustajad. Küsida seda pole mõtet, sest vastust tean ma juba ette – haldusreform oli kompromiss valitsuserakondade vahel. Kas meie poliitika peabki olema selline, et otsustame ükskõik mida, aga peaasi, et ikka valitsuses saaks olla?

Sulev
Sulev

„Probleem on maakonnakeskuste ääremaastumine, maakonnalinnade elujõu hoidmise eest peame pingutama,”
Sotsid on valituses olnud kaua palun? Tulla nüüd pingutamisest rääkima on ikka küll näkku sülitamine.

aitab
aitab

…ja ärge, palun, kohapeale nüüd enam küll korraldame tulge, sotsid!

wpDiscuz