Nõva hoolekogu vaidlustas õpilaste toitlustamise hanke

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Nõva hoolekogu esimees Ivo Karindi

Nõva hoolekogu esimees Ivo Karindi

Nõva kooli hoolekogu nõuab Laitamm & Ko OÜga sõlmitud lepingu kehtetuks tunnistamist ja õpilaste toitlustamiseks uue hanke väljakuulutamist, sest toitlustaja on liiga kallis.

Nõva kooli hoolekogu nõuab Laitamm & Ko OÜga sõlmitud lepingu kehtetuks tunnistamist ja õpilaste toitlustamiseks uue hanke väljakuulutamist, sest toitlustaja on liiga kallis.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Kuskil
Kuskil

oli teema,et lasti lahti lasteaia juhataja.Kas tõesti on lasteaiale,kus käib headel päevadel 2last,keda kantseldavad 2kasvatajat ,veel eraldi juhatajat vaja???!!

Mitte
Mitte

juhataja vaid õpetaja, lasteaial ja koolil üks juht

Ja siiski
Ja siiski

on kahele lapsele vaja kolme õpetajat või? Naeruväärne!!!

nagu ikka
nagu ikka

Oleks ka imelik, kui mõnda asja Nõval ei vaidlustataks.

tõsine mõttekoht
tõsine mõttekoht
Korruptsiooni probleem Nõval ei ole järsult lahendatav. Tegemist on väikese maakohaga, kus enamus inimesi on omavahel mingil viisil tuttavad või omavahel seotud. Töö leidmine on äärmiselt keeruline ehk praktiliselt võimatu, sest töökohti lihtsalt pole. Need vähesed kohad, mis aastatega tekkinud on või kellestki koht vabanenud on, neist hoitakse kümne küünega kinni, isegi kui töökoha omamine tähendab aeg-ajalt silma kinnipigistamist ja seadustest mööda vaatamist. See ei ole eile tekkinud probleem ja kindlasti mitte ainult Nõva probleem, aga see on just täpselt niisugune probleem, mille lahendamine eeldaks inimeste muutumist. Paraku on inimesed liialt mugavad, liialt laisad, liialt rumalad, liialt sõltuvad jne jne… Loe rohkem »
see korruptsioon
see korruptsioon

käib kogu Lääne-Nigula maksumaksja tasku arvelt. Aga muidugi toimub mujal sama, pool valla eelarvest läheb arvatavasti volikogu oma meeste kinnimaksmiseks.

...
...

Nõval on see muster nii sisse juurdunud juba, et teistmoodi asju ajada ei olegi vist enam võimalik kui vaid ebaausal teel.

vana tõde
vana tõde

Poliitik ei saa olla edukas ärimees ja edukas ärimees ei saa olla poliitik!

lihtne mees
lihtne mees

Nõva naised on muidugi klass omaette. Oli Deiw vallavanemaks, joosti ja kraabiti kintsu nii et muuks polnud aegagi. Nüüd on esiotsa mehed vahetunud, aga kõik jätkub samamoodi, ainult kints on teine. Saa siis neist naistest aru.

Tiit
Tiit

Mis õigusega lubab Lääne-Nigula vald end lüpsta? Nõva sigadustele kulutatakse üüratud summad, makstakse peale ka veel kui vaja. Millal mõni rahalaev Martnasse saadetakse?

tuttav
tuttav

Ivo, jõudu ja jaksu sulle! Ajad õiget asja!

Kahju, et Nõva inimene ei saa ega taha ega suuda oma õiguste eest seista nagu Ameerikas.

Mille eest Ivo praegu võitleb?
Mille eest Ivo praegu võitleb?

Palun selgita hr tuttav, mille eest Ivo võitleb? Tasuta koolilõuna riigipoolne toetus on toidukorra pealt 1 euro õpilas kohta. Nõva koolis 18 õpilast. Kus see point on? Kas tõesti teenib praegune toitlustaja, nii nagu Ivo kaebab, ülikasumit ja tuleb kohe-kohe välja vahetada? Korraldate riigihanke? Tore, aga palju oleks Teie arvates riigihankele tulijaid, et 18 lapse toitlustamise pealt “ülikasumeid” teenida?

Aristoteles
Aristoteles

Sa ju räägid ainult riigipoolsest toetusest, aga ärikunn lükkas oma hinna kaks korda kõrgemale ja selle vahe plekib vald kinni.

võitleja
võitleja

asi on põhimõttes tarkpea. olgu see või 10 senti, hanked olgu korraldatud ausal teel ja andes pakkumise võimalus kõigile!!

näpuviga?
näpuviga?

See, miks keegi hanke toimumisest(peale Aivari muidugi) midagi ei teadnud, selles osas võiks pöörduda osavalla vanema Aivi Heinlehe poole, ehk tema oskab juhtunu lahti seletada. Oli see näpukas, et nii juhtus ja kogemata juhtus või on tegu ikkagi pigem korruptiivset laadi.

jälle kott peas
jälle kott peas

Riigipoolne toetus jah, aga palju vald juurde maksab Orustele? Seda ka ikka uurinud oled või niisama vahutad?

eelmisel aastal
eelmisel aastal

kui sama “võitja” läbi suruti oli soovijaid hankel osaleda mitmeid. aga isegi veel varem, kui koolil oma kokk oli, olid hinnad lõppkokkuvõttes soodsamad.
teiseks, hange, kus on vaid üks osaleja (huvitav, kuidas info liikus?) kaks korda kõrgemate hindadega võrreldes aastatagusega, on kergelt öeldes mitte just kõige “värskema” lõhnaga.
lõppkokkuvõttes võitleb Ivo koos võitluskaaslastega õigluse eest.

Veelkord Nõvast
Veelkord Nõvast
Kõik sai alguse, kui enne liitumist kõik kinnitasid, et elu läheb paremaks, kindel lubadus, et kool jääb 9-kl vähemalt neljaks aastaks. Elanikud olid rõõmsad, noored pered olid maale kolinud, laste arv koolis kasvas. Siis tuli koolikauge Enn Laansoo kirjatükiga, kus oli laviin süüdistusi, et Nõva kool on üdini halb ja kohe – kohe on vaja midagi ette võtta. Kirjavead parandati, lauseehitust kohendati. Alla kirjutasid kohtulikult karistatud Deiw Rahumägi, kohalik ärimees Aivar Oruste, reservkindral Neeme Väli ja sots.töötaja Maire Koppelmaa, kes juba varem oli koos Deiwiga avaldanud mõtet, et kooli võiks tulla hooldekodu. Kiri rändas maavanem Neeme Suurele. Liitumislepingusse sokutatigi sisse… Loe rohkem »
juhatage teed
juhatage teed

Kas hanke dokumendid ka kusagil nähtavad on või on selle hankega samamoodi nagu enamuste hangetega sealkandis?

Küsimise peale võib saada
Küsimise peale võib saada

aga kuna ei ole tegu avalike materjalidega, siis ongi võimalik teatud ärimehe-poolne trollimine siin kommentaariumis. Nüüd, tuleb välja, on hapuks läinud äriplaanis süüdlaseks küll lapsed, kes 50m käia ei suuda, küll hoolekogu, kes alati probleeme tekitab, küll lapsevanemad, kes rohkem kui kahekordse hinnatõusuga rõõmsalt kaasa ei jookse. Ärimees ise on muidugi õigemast õigem mees, volikogu liige ning osavallakogu vastne esimees pealekauba.
Absurd on asja juures vaid see, et hoolekogu, valla jokitamist teades, mingi haleda vaide tegi selle asemel, et otse korruptsioonikahtlustest politseid teavitada.

$$$
$$$

Pole hoolekogu rahakott nii suur, et võiks lõpmatuseni neid vaided vaielda ja muudkui edasi kaevata. Vald ju kaeblab meie kõigi rahadega kohtus.

kiidan
kiidan

Tubli Karindi! Ainus, kes julgeb veel üldse kogu seda p..ka pinnale tuua!

ehh
ehh

karindi ise kirjutab,HALE!

hr. või pr ehh,
hr. või pr ehh,
mina pole Karindi ja arvan, et ta on tubli. Maailma näinud mees näeb kaugemale kui kohalik konnatiik (Deiw Rahumäe väljend – konnade käest ei küsita kui sood kuivendatakse!!!). Ta näeb seda elamisväärse kohana, kohana, kus lapsed suureks kasvatada ja ise oma elu elada. Neid noori inimesi tuleb juurde ja oleks olnud praegu palju rohkem, kui siia tulnuid ei oleks igasuguste meetoditega eemale peletatud. nt. Füüsikaõpetajaks ja direktoriks kandideerinud mees nägi siin oma tulevast kodu. Ma tahaks tõesti teada, inimesed, mis meil viga on??? Kust tuleb see sallimatuis ja oma nina ette elamine, nii, et kaugemale tulevikku kohe üldse ei näe?… Loe rohkem »
wpDiscuz