Politsei rahustab augustis liiklust

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Foto: Urmas Lauri
Foto: Urmas Lauri

Läänemaal mõõdeti läinud nädalavahetusel kiirust Haapsalu lähistel, näiteks Kiltsi teel. Läinud nädala reedest teisipäevani on Läänemaal kiiruse ületamise eest alustatud kaheksa väärteomenetlust, 24 juhile on tehtud suuline hoiatus.

„Augustis keskenduvad politseinikud terves Eestis liiklusjärelevalvele. Kohtadest, kus seda teeme, anname ka teada,” ütles Lääne Elule Haapsalu patrullteenistuse juht Meelis Laurmann.
Eesmärk on liikluse rahustamine. „Nädala alguses jälgisime piirkiirusest kinnipidamist Ääsmäe-Haapsalu-Rohuküla trassil,” ütles Laurmann. Liiklusõnnetuste analüüsi järgi juhtub Läänemaal just sellel teel kõige rohkem vigastatutega avariisid.

Tänavu on Läänemal kokku juhtunud 23 kannatanuga liiklusõnnetust. Mullu juhtus 14 sellist õnnetust, hukkunuid oli kaks. „Tänavu on enim õnnetusi Läänemaal juhtunud nädalavahetustel,” ütles Laurmann.

Reedel mõõtis politsei kiirust Hiiumaal Suuremõisa-Käina-Emmaste maanteel ja Saaremaal Kihelkonna maanteel. Pärnumaal rahustab politsei sel nädalavahetusel liiklust Risti-Virtsu-Kuivastu ja Pärnu-Rakvere-Sõmeru maanteel, Läänemaal Ääsmäe-Haapsalu-Rohuküla maanteel.

Läinud nädala reedest laupäevani tabati Lääne prefektuuri piirkonnas ligi sada kiiruseületajat, terves Eestis oli neid kokku ligi viissada. Pärnus mõõdeti ühe ristmikku ületava Audi kiiruseks 107 km tunnis 50 km alal.

6 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
tohu va pohu
4 aastat tagasi

Soovime liikluses ohutust ja korda ning maksumaksjatena peame politseid ülal, et see korra järele valvaks. Samal ajal ise takistame politsei tööd andes vastu sõitvale autole tuledega märku, et see kiiruse ületamisega vahele ei jääks.
Kas pole mitte pisut jabur?

Arvos
4 aastat tagasi
Reply to  tohu va pohu

Jabur on saamatuna tegeleda tühja-tähjaga, selle asemel, et kuritegusid lahendada ning tõsiste rikkumistege tegeleda. Vilgutan alati, et neile keegi vahele ei jääks pisiasjadega ja ehk saavad siis kunagi ka ise aru, et võiks tegeleda tõsiste rikkumistega.

tohu va pohu
4 aastat tagasi
Reply to  Arvos

Ratastooli või kirstuga lõppev kihutamine on tühi-tähi?
Käesoleva aasta andmetega liikluses vigastatute ja hukkunute kohta oled ikka kursis?

Tont
4 aastat tagasi

Ja igast trahvist peaks patrull veerandi endale töötasuks saama. Siis tuleb äkki isu tööd teha.

Tont
4 aastat tagasi

Kuna patrullidel on kuupalk, on tegu labase kampaaniaga.Näiteks ütles mulle üks tuttav politseinik,et nemad jalgrattureid tuledeta sõitmise eest küll trahvida ei viitsi. Sõidan nii päeval kui öösel, aga seni on ainult kahel kümnest mõni tuli küljes. See politseinike kuupalk tuleks ära lõpetada. Andke miinimumpalk,sau ja säärikud ning sellid teevad ka oma vanaemale ära. Selle eest,et läks üle õue peldikusse helkurita.

Arvos
4 aastat tagasi

Huvitav kas politsei peale rihmade vahtimise ja kiirusemõõtmise muud ka liikluses teha oskab?