10

Maanteeamet kehtestas Läänemaal nulleurose bussipileti

Tarmo Õuemaa

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

Läänemaa liinibuss. Foto: Urmas Lauri
Uutes Läänemaa bussides tuleb tasuta sõit. Foto Urmas Lauri

Eile allkirjastas maanteeameti peadirektor Priit Sauk käskkirja, millega määras alates 1. juulist bussipileti hinnaks null eurot kõigis selleks soovi avaldanud maakondades.

Alates 1. juulist kehtib nulleurone maakonna bussiliini pilet Valgamaal, Võrumaal, Põlvamaal, Järvamaal, Jõgevamaal, Tartumaal, Ida-Virumaal, Hiiumaal, Saaremaal ja MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse poolt korraldavatel liinidel Läänemaal.

Maakondades, kus rakendub nulleurone bussipilet, hakkavad vastavad bussid alates 1. juulist kandma sellekohast silti. Sõiduõigus neis bussides ei olene sissekirjutusest.

Liiniveo korraldajad vajavad bussiliini käigushoidmise vajalikkuse hindamiseks statistikat liinil reisijate arvu kohta. Seetõttu tuleb enda sõit registreerida ehk bussi sisenedes valideerida ühiskaart. Kui valideerimisaparaate bussis ei ole, siis väljastab bussijuht sõitjale vastava pileti ehk registreerib sõidu. Ühiskaart maksab kuni kaks eurot ning seda ei isikustata. Valideerimiskaart kehtib kõigis nulleurose pileti üle võtnud maakondades.

Maanteeamet on läbi vaadanud taotlused Pärnumaa, Lääne-Virumaa, Harjumaa ning Raplamaa kohta ja ootab argumenteeritud põhjendusi, miks nad soovivad jätkata piletihinnaga, mis on suurem kui null eurot. Viljandimaa ühistranspordikeskuse poolt tehtud otsust ei ole veel maanteeametile edastatud.

Valitsuse tegevuskavas on ühe olulise punktina välja toodud nulleurose bussipileti kehtestamine kõikidel avaliku teenindamise lepingute alusel teostatavate maakonna- ja naabermaakonda ühendavatel bussiliinidel. Selle eesmärgiks on võimaldada maapiirkondades elavatel inimestele pääseda ligi töökohtadele ja teenusetele ilma, et inimene peaks kütuse või bussipileti peale kulutama suurt osa oma palgast.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
töötu
töötu

Kas Haapsalu linnaliin ka Läänemaa alla kuulub ja 0-euroga sõita saab?

Maali maalt
Maali maalt

Kui linnal eelarves raha piisavalt, siis saab tasuta. Paraku vajab linna härrade taskud ja poliitilised lubadused täitmist ning ei pruugi jätkuda.

Maali maalt
Maali maalt

Palun bussipeetust ka Vidruka külasse, muidu pean mitu km jala Väänla peatusse kõmpima ja tahan ka tasuta bussiga sõita, et poodi leiva järgi minna. Proua minister Kadri ütles, et iga maaelanik saab bussiga tasuta sõita. Kus minu tasuta buss on?

Kodanik
Kodanik

Haapsalus ju aparaate pole bussides ühiskaardi valideerimiseks. Ja kaardi ostmiseks pean Tallinna minema?

tähendab
tähendab

see seda, et haapsalu tallinna pilet jääb tasuliseks?või kuidas seda kõike mõista kuidas see tasuline toimib

Pook
Pook

Haapsu ja Tallinna vahel jääb ikkagi käima kirvehinnaga go bus

isik
isik

Lilledega buss on tasuta. Oota!

Men
Men

Ohh issand mis küll nüüd juhtuma hakkab.

Ühiskaart ja tasuta liiklus
Ühiskaart ja tasuta liiklus

“Ühiskaart maksab kuni kaks eurot”. Miks on sõna kuni selles lauses? Ühiskaardi hind ongi 2.- eurot. Seda ei saa osta 1.50 eest.
Ja teine mõttelõng – mul on isikustatud Ühiskaart juba olemas. Seda lugu lugedes jääb mulje, et seda ei saagi kasutada.

PALUKS KIIRET SELGITUST. 1.juuli ei ole enam mägede taga.

Mägi
Mägi

Igatpidi hea ja huvitav uudis.

wpDiscuz