Lihula ja Virtsu noorkergejõustiklased olid edukad Pärnumaa koolinoorte meistrivõistlustel

Tütarlaste U16 kettaheites võtsid kaksikvõidu Virtsu ja Lihula kooli heitjad – pjedestali k õrgeimal astmel Trinity Õismets (Virtsu), teisel Kulla Saatmäe (Lihula). Foto Maarja Jõevee

Esimese staadionivõistluse uue maakonna koolinoorte hulgas tegid ka Lihula gümnaasiumi ja Virtsu kooli sportlased tegid kaasa esimese staadionivõistluse Pärnumaa koolinoorte hulgas, ja seda edukalt.

Pärnumaa koolinoorte 2018 aasta kergejõustiku meistrivõistlused peeti Eesti uusimal ja ühel parimal Pärnu rannastaadionil. Lisaks headele tingimustele, oli võistlus ametlik sellegi poolest, et kõik jooksud mõõdeti elektriajavõtuga ja edetabeli kinnituseks olid kasutusel ka tuulemõõtjad.

Võistlus kujunes Lihula ja Virtsu noorsportlastele väga edukaks. 296 osavõtjaga võistlustelt võideti kahe kooli peale 9 medalit – Lihula lapsed sai medalirõõmu tunda kuuel, Virtsu lapsed kolmel korral. Lisaks medalitele saavutasid paljud noored kohad ka esikaheksas.

Väikesele Virtsu koolile tõid medalid kolm erinevat sportlast. Neljal alal võistelnud Trinity Õismets saavutas Pärnumaa meistritiitli U16 tütarlaste kettaheites. Uueks isiklikuks rekordiks heitis ta 0,75 kg kettaga 31.69. Hea jooksu tegi Õismets ka 800 meetris, jäädes 2.48,74-ga esimesena medalist ilma. Kuulitõukes oli ta 9.08-ga viienda koha omanik. Kaugushüppes trotsis noorsportlane veidi ebaõnne jäädes esimesena 4.31-ga finaali ukse taha.

Kerli Ristikivi tegi traditsiooniliselt hea võistluse kaugushüppes. Tütarlaste U18 vanuseklassis saavutas ta 4.70-ga hõbemedali. 100 meetri sprindis kuulus talle viies koht, aeg 14.21.

Kolmanda medali, samuti hõbedase tõi kodukoolile Kaaro Saatmäe, noormeeste U18 kettaheites. Pooleteist kilose heitevahendi suutis ta saata 33.63 meetri kaugusele. Lisaks tuli neljas koht kuulitõukes, tulemusega 11.08. Poisid tõukasid 5kg kuuli.
Maia Vatsfeldt jooksis hea jooksu tütarlaste U14 400 meetri jooksus, saades ajaks 1.16,60. See andis talle tubli seitsmenda koha. Esimesena jäi finaalist välja U16 kuulitõukaja Robert Idvani, kes tõukas 4.kg kuuli 10.08.

Lihula gümnaasiumile tõi kaks kuldmedalit Gertu Küttmann, tütarlaste U18 vanuseklassis. Kuulitõukes 3kg kuuliga sai ta kirja 12.50 ja kettaheites 1kg heitevahendiga 29.00. Veel oli ta odaviskes kuues, visates 500 g oda 28.04.

Kaks medalit võitis ka Virgo Vallik. Poiste U16 100 meetri jooksus tuli hiilgav rekord 12.39, mis andis pronksise autasu. 1500 meetri jooksus näitas kaheksa aastat jalgpalliga tegelenud noormees aga väga küpset jooksu. Finišikell näitas võimsa esikoha saanud noormehele 4.49,82 isiklik rekord paranes koguni 13 sekundit.

Eelmise aasta omavanuste Eesti meister kettaheites Kulla Saatmäe, näitas ka sel korral head minekut. Just tema kindlustas meie koolidele kaksikvõidu, saades Trinity Õismetsa järel 29.57-ga hõbemedali.

Egert Kallus sprintis noormeeste U18 vanusegrupis ajaga 13.03 end 100 meetris kolmandaks. Veel oli ta seitsmes odaviskes, visates 600 grammist oda 35.24.

Odaviskes oli Maria Reks tütarlaste U16 vanusegrupis neljas, tulemuseks 28.40. Martin Mägist tegi hea jooksu noormeeste U16 1500 meetri jooksus. Kaua klassivend Virgo Valliku tempos püsinuna, sai ta lõpuks viienda koha, ajaga 5.25,52. Kevin-Reidar Bachaus saavutas kaugushüppes U18 noormeeste arvestuses seitsmenda koha, tulemus 4.93.

Poiste U14 palliviskes tuli samuti kaks esikaheksa kohta Lihula kooli. Herman Reinmaa viskas 46.45 ja Ken-Indrek Klimpus 46.05. Kohad vastavalt neljas ja kuues.