Tasuta sõit maakonnaliinidel küsimärgi all

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Maaliini buss. Foto: Arvo Tarmula

Tasuta bussisõit peaks rakenduma 1. juulist. Arvo Tarmula foto

Põhja-Eesti ühistranspordikeskuse hinnangul ei ole riigi antava raha eest võimalik Lääne maakonnaliinidel tasuta ühistransporti korraldada.

Majandusminister Kadri Simson allkirjastab tõenäoliselt veel sel kuul määruse, mida ühistranspordikeskused on kuid oodanud. „Sisuliselt on tegemist määrusega, millega pannakse paika maakondlike bussiliinide piletihind. Täpsematest tingimustest saab rääkida pärast määruse allkirjastamist,” ütles majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi nõunik Kadri Tonka eile Lääne Elule.

Eestis 2018. aastal tasuta sõidu piletite kompenseerimiseks on ette nähtud ligi kuus miljonit eurot, Läänemaal 0,21 miljonit eurot. Ühistranspordikeskused peavad hiljemalt mai keskpaigaks teada andma, kui palju ja milleks nad raha vajavad, et tihendada liinivõrku, pakkuda tasuta või soodushinnaga sõitu. „Kui soovitakse tasuta sõidu asemel näiteks soodushinnaga sõitu, siis vastavalt sellele nad ka dotatsiooni saavad. Ministeerium midagi peale ei sunni,” ütles Tonka.

Pärnumaa ühistranspordikeskus leiab, et tasuta ühistransport ei olegi üldse mõistlik, ja saatis eile ministeeriumile ettepaneku korraldada oma maakonnas soodushinnaga sõit.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
No
No

Nii nende valimislubadustega on, tõsiselt ei saa midagi võtta.
Lapsed pidid lasteaias tasuta toidu ka saama, nüüd pole sellest kuuldagi midagi.

lol
lol

mida tee blubate kui ei tee seda mida vaja on kuradima kari seal riigikogus 😀

tasuta käib kellegi arvelt
tasuta käib kellegi arvelt

Riigikogu ei ole seda saanudki arutada. See on Kadri soolo. Pisut muidugi kogu valitsuse, aga suures plaanis ikka Kadri valimistrikk.

huvitav
huvitav

riigikogu arvelt või, see pole mingi kadri soolo vaid rahva SOOV

wpDiscuz