0

Haapsalu rehabilitatsioonikeskus võidakse lisada haiglate loetellu

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee


Haapsalu neuroloogiline rehabilitatsioonikeskus. Foto: Urmas Lauri

Sotsiaalministeerium saatis neljapäeval kooskõlastusringile haiglavõrgu arengukava määruse muudatused, et lisada haiglavõrgu haiglate loetellu sihtasutus Haapsalu Neuroloogiline Rehabilitatsioonikeskus.

Haigla lisamine loetellu parandab taastusravi teenuste kättesaadavust riiklikus haiglavõrgus, teatas ministeeriumi pressiesindaja BNSile.

“Haapsalu taastusravihaiglal on oluline roll keerukate neuroloogiliste probleemidega laste ja täiskasvanute taastusravis, sealhulgas seljaajukahjustusega ja peaajutraumajärgsel esmasel intensiivsel taastusravil. Lisaks ravitööle tegeleb haigla tervishoiutöötajate koolitusega, on oluline praktikakoht ja residentuuri baasasutus,“ ütles sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Maris Jesse. „Haigla lisamine loetellu võimaldab parandada taastusravi kättesaadavust riiklikus haiglavõrgus. See kindlustab haiglale püsiva riikliku rahastamise ja annab riigile kindluse, et keerukamate neuroloogiliste probleemide puhuks on taastusraviteenused ka pikemas perspektiivis riigi poolt inimestele tagatud.”

Haigla on spetsialiseerunud kolmele peamisele taastusravi suunale, milleks on lülisamba kahjustusega haigete taastusravi, muu neuroloogiline, sealhulgas laste taastusravi, ning lihasluukonna haigustega haigete taastusravi. Lisaks tavapärase taastusravi võimalustele on haiglal kliiniline liikumis- ja kõnnianalüüsi labor, tervisedenduse ja rehabilitatsiooni kompetentsikeskuse labor ja abivahendikeskus.

Riigil on põhiseadusest tulenev kohustus tagada tervishoiuteenuste ühtlase kättesaadavuse võimaldamiseks vajaliku arvu arstide ja haiglate olemasolu. Selleks on kehtestatud loetelu riikliku haiglavõrgu haiglatest, mis peavad tagama eriarstiabi kättesaadavuse kogu elanikkonnale. Arengukava haiglate loetelusse kuuluvate haiglate oluline roll on muu hulgas tagada ööpäevaringne vältimatu erakorraline abi nii igapäevaselt kui ka eriolukordades. Haiglavõrgu haiglatega sõlmitakse 5-aastased raamlepingud, mille rahalised mahud täpsustatakse igal aastal.

Haapsalu neuroloogilise rehabilitatsioonikeskuse lisamisel loetelusse luuakse eeldus taastusravi kättesaadavuse tagamiseks haiglavõrgus. Haapsalu taastusravihaigla pakub statsionaarse taastusravi teenust patsientidele kõigist Eesti piirkondadest, teatas ministeerium.

Samuti näeb eelnõu ette, et seni tähtajaliselt 15 aastaks kehtestatud haiglavõrgu arengukava haiglate loetelu kehtivus muudetakse tähtajatuks ning edaspidi tehakse muudatusi haiglate loetlus vastavalt vajadusele.

Eelnõu esitatakse kooskõlastamiseks ministeeriumidele ja haigekassale ning arvamuse avaldamiseks haiglate liidule, eratervishoiuasutuste liidule ja Puuetega Inimeste Kojale kui suurimale patsiente esindavale organisatsioonile.

Määrus on kavandatud jõustuma üldises korras pärast kinnitamist valitsuses.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz